Teknoloji

Messi’nin ABD’ye transferi sadece takımı Inter Miami’yi değil Apple’ı da uçurmaya devam ediyor.

Lionel Messi, Major League Soccer’a (ABD ve Kanada futbol ligi) hızlı bir giriş yaparken Apple’ın karını da artırdı. Kendi neslinin en iyi oyuncusu olarak değerlendirilen ve tüm zamanların en güzelleri arasında gösterilen Messi’nin birkaç hafta önce kadroya katılmasıyla Inter Miami maçlarının bilet fiyatları yükseldi. Ek olarak, Apple TV’nin MLS Season Pass abonelikleri, eski Barcelona ve Paris Saint-Germain yıldızının Temmuz ayında ABD’de maçlar oynamaya başlamasından bu yana iki kattan fazla arttı.

Inter Miami’nin sahiplerinden en az biri Jorge Mas durumun böyle olduğunu savunur. Mas, ” Apple TV’de MLS Season Pass’te İspanyol izleyicisi Messi maçlarında yüzde 50’yi aştı ve yükselmeye devam ediyor ”, oyuncunun İspanyolca konuşulan topluluklardaki popülaritesinin altını çiziyor. Apple CEO’su Tim Cook, Mas’ın yorumlarını yeniden yayınlayarak, argümanlarının doğru olduğuna işaret ediyor.

Apple, hizmetin kaç aboneye sahip olduğunu açıklamadı. Ancak Temmuz ayındaki raporlar, Messi gelmeden önce sayının 1 milyona yaklaştığını gösterdi. Yeni rakamlar ne olursa olsun, Apple’ın Messi’nin MLS Season Pass üzerindeki etkisiyle açıkça gurur duyduğunu söylemek yanlış olmaz.

Cook, geçen hafta bir Apple ilgi çağrısında şunları söyledi: MLS ile ortaklığın gidişatından daha mutlu olamazdık.dedi ve devam etti: “ Açıkça ilk günler, ancak aboneler açısından beklentilerimizi aşıyoruz ve Messi’nin Inter Miami’ye taşınması bu konuda bize biraz yardımcı oldu. Bu yüzden bu konuda çok heyecanlıyız.

Sezonun ikinci yarısında abonelik fiyatını 99 dolardan 49 dolara düşüren Apple’ın MLS yayın hakları için yılda 250 milyon dolar ödediği söyleniyor. Messi’nin ayrıca Inter Miami sözleşmesinin bir parçası olarak yeni MLS Season Pass abonelerinden elde edilen gelirden pay aldığı söyleniyor.

Messi, Miami’ye hızlı başladı. Miami’nin kazandığı dört maçta yedi gol attı ve üç asist yaptı. Takıma katılmadan önce Miami, 11 maçlık bir yenilmezlik serisine sahipti.

36 yaşındaki Messi, birçok futbolcunun kariyerlerini sonlandırdığı bir yaşta hala iktidarda. Geçen Aralık ayında, Arjantin’i oyunun en büyük ödülü olan Dünya Kupası’na götürdü ve ABD’ye taşınmadan önce PSG’nin arka arkaya Fransa ligi şampiyonlukları kazanmasına yardımcı oldu. Sonuç olarak, Messi’nin futboldaki tartışmasız en prestijli bireysel ödül olan Ballon d’Or için sekizinci kez kazandığı rekorunu genişletmesi bekleniyor.

haber-golbasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu