Haber

Dışişleri Bakan Yardımcısı Bozay Kosova’da görüştü

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Lideri Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Kosova’nın başkenti Priştine’de temaslarda bulundu.

Kosova Başbakanı’ndan yapılan açıklamaya göre Bozay, Kosova temasları çerçevesinde Başbakan Albin Kurti tarafından kabul edildi.

Ekonomi, ticaret ve sağlık alanlarındaki çıkarların güçlendirilmesine yönelik görüşmede, tarafların ortak bir ekonomik forum oluşturma planları ve çabaları ele alındı.

Kurti ayrıca Bozay’a Kosova ile Sırbistan arasında devam eden AB arabuluculuğundaki diyalog süreci ve ülkenin kuzeyindeki durum da dahil olmak üzere son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Açıklamada, “Başbakan Kurti, Türkiye’nin Kosova’nın devlet oluşumu, devlet inşası ve uluslararası öznelliğinin güçlendirilmesinin her adımında verdiği sürekli desteğe şükranlarını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabinesi ile işbirliğini memnuniyetle karşıladığını vurguladı.” terimi yer aldı.

Bozay ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Sabri Demiri ve Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Sabri Tunç Angılı’ya eşlik edildi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Lideri Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Kosova ziyareti kapsamında muhalefetteki Kosova Demokrat Partisi (PDK) Genel Lideri Memli Krasniqi ile de bir araya geldi.

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu