Teknoloji

YouTube’dan yeni özellik! Sabit sesli ani patlamalar tarih olacak

Bazı YouTuber’lar yakında görüntülerinin sesini daha dengeli tutmaya yardımcı olacak yeni bir özellikle karşılaşabilir.

Bir Reddit kullanıcısının şu anda duyurulmayan bir ayarı keşfetmesinin ardından YouTube, kararlı ses özelliğinin şu anda küresel kullanıcılarla test edildiğini onayladı.

Adından da anlaşılacağı gibi, bazıları diğerlerinden daha yüksek olabilen YouTube videolarında sesi eşitlemek için “Kararlı Ses” kullanıma sunulacak.

Öte yandan özelliğin resmi olarak duyurulmadığı belirtilirken yapay zeka tarafından desteklendiği varsayılıyor.

Bir YouTube sözcüsü TechCrunch’a şunları söyledi:

Şu anda, kullanıcılar izlerken daha dengeli bir ses sağlayan yeni bir YouTube dinleme kontrolü özelliğini test ediyoruz. Deneme, küresel ve taşınabilir cihazlarda test ediliyor.

Video ayarlarına göz atın

Sabit ses özelliğini test eden kullanıcıların ortasında olup olmadığınızı görmek için rastgele bir görüntünün ayarlarına gidin ve özelliğin görünüp görünmediğine bakın.

Öte yandan, kararlı ses uygulamaları yeni bir şey değil. Spotify ve Apple Music gibi birçok popüler yayın hizmeti, beklenmedik ses artışlarını önlemek için yerleşik normalleştirme araçlarına sahiptir.

YouTube’un farklı içerik oluşturuculardan milyonlarca kez izlendiği göz önüne alındığında, bir sonraki görüntünün kulağa nasıl geleceğinden her zaman emin olamazsınız.

Özellikle resim otomatik oynatmayı etkinleştirdiğinizde sürprizler olabilir. İlk klipteki rahat ses, sonraki görüntülerle hiç eşleşmeyebilir. Dolayısıyla yeni özelliğin birçok kullanıcıya fayda sağlayacağını söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu