Haber

Suriye’deki Akidat Aşireti PKK/YPG’ye isyan etti

Suriye’nin doğusundaki Deyrizor ilinde PKK/YPG baskısına karşı isyan eden Akidat aşiretinin lideri İbrahim el-Hafil, bölge halkının gasp edilen meşru haklarını geri almak ve savunmak için örgüte isyan ettiğini belirtti. Uluslararası koalisyondan PKK/YPG’li teröristlerin Deyrizor’dan çıkarılmasını istedi.

Akidat aşiretinin paylaştığı yazılı açıklamada aşiret lideri İbrahim el-Hafil’in Deyrizor’daki çatışmalara ilişkin değerlendirmelerine yer verildi.

Hafil, “Deyrizor kırsalındaki aşiretlerin hareketi Deyrizor Askeri Konseyi komutanının tutuklanması değil, (PKK/YPG) QSD’nin gasp ettiği hakların iadesi içindir. halkımızdan.” ifadesini kullandı.

SDG adını kullanan PKK/YPG’li teröristlere yönelik başlattıkları operasyonun kişisel çıkar odaklı olmadığını vurgulayan Hafil, “Hareketimiz, çocukların yasal ve çalıntı haklarını savunmak için yapılan bir aşiret ayaklanmasıdır (intifada). bölge.” değerlendirmesini yaptı.

Aşiret lideri Hafil, terör örgütüyle müzakere konusunda kendilerine herhangi bir teklif gelmediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bu durum, (PKK/YPG) QSD’nin gasp edilen hakların savunulması konusunda sivil toplum yelpazesiyle yürüttüğü çalışmalarda kullandığı tek dilin (PKK/YPG) SDG olduğunun kanıtıdır.”

Deyrizor’da istikrarın sağlanması için uluslararası koalisyon güçlerinden üzerlerine düşeni yapmalarını isteyen Hafil, bu bağlamda PKK/YPG’nin Deyrizor’dan atılması gerektiğini ifade etti.

Deyrizor’da çatışmalar

Suriye’nin doğusundaki Deyrizor ilinde terör örgütü PKK/YPG’nin baskısı altında Arap aşiretler ile örgüt arasında 27 Ağustos’ta başlayan çatışmalar 10’uncu gününe girdi.

Arap aşiretlerinin terör örgütünün baskısıyla Deyrizor’da PKK/YPG’ye yönelik başlattığı operasyonlar Haseke ve Rakka illerinin kırsal alanları ile Halep’in Menbiç ilçesinde devam ediyor.

Bu kapsamda Deyrizor, Rakka ve Haseke illeri ile Halep’in Münbiç ilçesinin kırsal kesimlerinde toplam 33 köy PKK/YPG işgalinden kurtarıldı.

Örgüt, Arap kabilelerine karşı ABD yapımı silahlar ve askeri araçlar kullanıyor.

Deyrizor’da PKK/YPG işgali

ABD ordusunun desteğiyle “DEAŞ’la mücadele” adı altında örgüt tarafından işgal edilen Deyrizor’un nüfusunun tamamı Araplardan oluşuyor.

Terör örgütü işgal ettiği bölgelerde Arap çocuklarını zorla silah altına alıyor.

Örgüt, ABD yaptırımlarına rağmen bölgedeki kuyulara el koyarak elde ettiği petrolü kaçakçılar aracılığıyla Şam yönetimine satarak gelir elde ediyor. Örgüt elde ettiği geliri kendi faaliyetleri için kullanırken bölge halkı yerel hizmet ve yardımlardan mahrum kalıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu