Haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, deprem yardım toplama merkezini Demokrasi Meydanı’na taşıyacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen bölgeye yardım malzemelerinin ulaştırılması için oluşturulan toplama merkezinin yarın itibarıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na taşınacağını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, merkez üssü Pazarcık olan 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin yaşandığı andan itibaren afet bölgesindeki depremzedeler için yardım toplanması için seferberlik başlatıldığı belirtildi. ve Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçeleri.

Sakarya’nın dört bir yanından binlerce kişinin yardım için el ele verdiği aktarılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın yardımları daha kolay yapabilmeleri ve daha büyük bir merkez oluşturabilmeleri için merkezimizi Kent Park’ın arkasındaki SASKİ İdari Birimler Deposu’na kuracağız. 11 Şubat’tan itibaren saat 13:00’ten itibaren “15 Temmuz’da Demokrasi Meydanı’na taşıyoruz. Yardım faaliyetlerine destek olmak isteyen tüm vatandaşlarımızı gerekli malzemeleri meydandaki merkezimize ulaştırmaya bekliyoruz. yarından itibaren Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Bize güç veren tüm hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu