Haber

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden 104 saat sonra kurtarılan astsubay Kuran okudu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde enkaz altında kalan 47 yaşındaki uzman çavuş Osman Fırat, depremden 104 saat sonra Polis Arama Kurtarma (PAK) ekiplerince kurtarıldı.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeye gelen PAK ekipleri, Onikisubat ilçesi Şazibey Mahallesi Malik Ejder Caddesi üzerinde bulunan Hazal Apartmanı enkazındaki çalışmalarını sürdürüyor.

Depremin ardından bugün itibariyle 700 kişiyi enkaz altından çıkaran ekipler, depremden 104 saat sonra Şırnak’ta astsubay olarak görev yapan 47 yaşındaki Osman Fırat’ı kurtardı.

Ekiplerin enkazdan çıkarmaya çalıştığı Fırat, kendisini sakinleştirmeye çalışan yardım görevlilerinin elinden tutarak, Bakara Suresi’nin “İlave” ile başlayan son iki ayetini okudu. Amenerasul”.

Enkaz altından yaralanan ve kurtarma ekiplerine teşekkür eden Fırat, sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Bakara Suresi’nin son iki ayetinin Türkçe tercümesi şöyledir:

“Allah’ın elçisi ve mü’minler, Rabbinden kendisine indirilene iman ettiler. Her biri Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman etti. ‘Biz O’nun elçileri arasında ayrım yapmayız.’ ve “İşittik, itaat ettik, mağfiretini dileriz Rabbimiz, dönüş sanadır.” Dediler ki: “Allah, kimseye gücünün yetmeyeceği bir şeyi yüklemez. Onun lehine olan kazandığıdır, aleyhine olan da kendi kazandığıdır. Bizi bağışla, kusurlarımızı ört ve bize rahmetinle muamele et.” . Sen bizim sahibimiz ve yardımcımızsın, şimdi kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu