Yaşam

Ödüllü karikatüristler Başkan Erdem ile buluştu

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Karikatür Atölyesi’nde eğitim alan öğrenciler katıldıkları yarışlarda aldıkları mükafatları Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet ile paylaştı. Çeşitli müsabakalarda 27 ödül kazanan öğrencileri kutlayan Lider Fazilet, yeni mükafatlar beklediklerini söyledi.

Nilüfer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü’nün Beşevler Gençlik Merkezi’nde düzenlediği Karikatür Atölyesi öğrencileri, katıldıkları yarışlarda aldıkları ödüllerle gururlandırdı. Ulusal ve milletlerarası yarışlarda 2021-2022 devri boyunca toplam 27 ödül alan Karikatür Atölyesi öğrencilerini Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Halk Evi’ndeki makamında ağırladı.

Ziyarette Karikatür Atölyesi eğitmeni Mehmet Kahraman, istekli karikatür eğitmeni Halit Kurtulmuş Aytoslu, ödül kazanan öğrenciler ve velileri yer aldı.

Ulusal ve milletlerarası 8 farklı yarışa katılarak ödül alan 17 öğrenciyi kutlayan Lider Fazilet, elde edilen sonuçların gurur verici olduğunu söyledi.

Başkan Turgay Fazilet “Yeteneği olan gençlerin bu tür atölyelerde eğitim alarak kendilerini geliştirmeleri beni gerçekten mutlu ediyor. Çok önemli bir sanat icra ediyorsunuz. Karikatür de aslında her tepkiyi çizerek gösteren bir sanat. Dolayısıyla anlatmak istediklerini çizgilerle ifade etmek çok kolay değil. Başarılarınızdan dolayı hepinizi kutluyorum. Bu sanatı bırakmadan kendinizi daha da geliştirerek ilerletmenizi temenni ediyorum” dedi.

Nilüfer Belediyesi Karikatür Atölyesi’nin dünyada muvaffakiyetini ortaya koyan atölyeler ortasında olduğunu söyleyen eğitmen Mehmet Kahraman da verilen dayanak için Lider Erdem’e teşekkür ederek

“Nilüfer Belediyesi bu atölyeyle geleceğe bir miras bırakmış oldu” dedi.

Ziyarette Lider Fazilet, 6.Uluslararası Cakovak -Hırvatistan Milletlerarası Karikatür Yarışması’nda muvaffakiyet mükafatı alan Tufan Berk Aktaş ve Ece Yaşar; 10.Sıcaco Güney Kore Karikatür Yarışması’nda özel ödül alan Ayberk Gündüz ve Zeynep Norman; 13.Uluslararası “Turizm” Karikatürleri Karikatür Yarışması’nda Türkiye ikinciliği alan Ümmühan Zeynep Akyürek ile üçüncü olan Poyraz Din; Fındıklı Belediyesi Ulusal Karikatür Yarışması’nda özel mükafata kıymet görülen Adahan Erötçü; 1.Uluslararası Büyükçekmece Karikatür Yarışması’nda muvaffakiyet mükafatı alan Mustafa Nasuh Aşık; 8.Kalder Milletlerarası Karikatür Yarışması’nda sertifika mükafatına bedel görülen Atahan Razgırat, Zeynep Norman, Ümmühan Zeynep Akyürek, Canan Ezgi Ayan diploma mükafatı Nisa Bülbül, İnanç Efe Çınar, Poyraz Din, Gökalp Çınar, Mete İlhanlar ve Adahan Erötçü; Bursa Memleketler arası Karikatür Yarışması’nda ödül alan Mete ilhanlar, Serdar Kaya Gökalp Çınar, Canan Ezgi Ayan, Doruk Delice, Zeynep Norman,

İskender Recep Belbağ, Mete ilhanlar ile Kızılay Milletlerarası Karikatür Yarışması’nda muvaffakiyet mükafatına paha görülen Poyraz Din’i farklı ayrı kutlayarak armağanlar verdi.

Ziyarette Lider Erdem’e bir de sürpriz yapıldı. Nilüfer Belediyesi Karikatür Atölyesi öğrencileri Canan Ezgi Ayan, Zeynep Norman ve karikatür atölyesinde istekli olarak eğitim veren Halit Kurtulmuş, Lider Erdem’e, karikatür portre çalışmalarını armağan etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu