Haber

Musonlar Hindistan ve Pakistan’da Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Hindistan’ın kuzeyindeki Pencap eyaletinin Amritsar semtinde sel basmış bir sokakta yürümekte zorlanan insanlar, 22 Temmuz 2023. (Fotoğraf: Str/Xinhua)

YENİ DELHİ/İSLAMABAD, 23 Temmuz (Xinhua) — Hindistan ve Pakistan’ı etkisi altına alan muson yağmurları, insanların günlük yaşamlarında büyük acılar çekmelerine neden oluyor.

Güney Asya’daki iki ülkede şiddetli yağışlar evleri yok etti, altyapıya zarar verdi, ekinleri su bastı ve insanları öldürdü veya yaraladı.

Bir kişi, Kuzey Pencap, Hindistan’daki Amritsar’da su basmış bir sokakta yürüyor, 22 Temmuz 2023. (Fotoğraf: Str/Xinhua)
Hindistan’ın kuzeyindeki Pencap eyaleti Amritsar’da yağmurda at arabasına binen bir kişi, 22 Temmuz 2023. (Fotoğraf: Str/Xinhua)
Bir kişi, Kuzey Pencap, Hindistan’daki Amritsar’da su basmış bir sokakta yürüyor, 22 Temmuz 2023. (Fotoğraf: Str/Xinhua)
Pakistan, Lahor’da şiddetli muson yağmurunun ardından su basmış bir yolda eşek arabasını iten insanlar, 22 Temmuz 2023. (Fotoğraf: Sajjad/Xinhua)
22 Temmuz 2023, Pakistan’ın Lahore kentinde şiddetli muson yağmurunun ardından su basmış bir yolda motosiklet sürmeye çalışan insanlar. (Fotoğraf: Sajjad/Xinhua)
22 Temmuz 2023, Pakistan’ın Lahor kentinde şiddetli muson yağmurunun ardından su basmış bir yolda mahsur kalan bir kamyon. (Fotoğraf: Sajjad/Xinhua)
Pakistan’ın Lahore kentinde muson yağmurlarının ardından su basmış bir yolda motosikletlerini iten iki kişi, 22 Temmuz 2023. (Fotoğraf: Sajjad/Xinhua)

haber-hanak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu