Haber

Meteoroloji’den ‘kuvvetli’ rüzgar ve yağmur uyarısı!

ANKARA (İGFA) –Meteoroloji Genel Müdürlüğü Pazar günü hava durumu raporunu açıkladı.

Son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Yozgat, Kırıkkale, Van, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari, diğer yerler sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı yer yer yağmurlu. Havanın hafif bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

yağış; Batı Karadeniz genelinde Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Çankırı, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevreleri ile Antalya’nın doğusunda yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yağış alan yerlerde bir miktar azalacağı ancak ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde kalmaya devam edeceği tahmin edilirken, rüzgarın genel olarak güney yönlerden orta kuvvette, iç kesimlerde ise kuvvetli rüzgar (40-60 km) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. İç Ege, Batı Akdeniz ve Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu bölgesi genelinde. /saat) esmesi bekleniyor.

sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar; Batı Karadeniz genelinde Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Çankırı, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevreleri ile Antalya’nın doğusunda yerel olarak kuvvetli olacağı varsayılıyor.

Rüzgarın İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Karadeniz ile İç Anadolu genelinde güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Yetkililer, ağaç. Direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgazdan kaynaklanan baca gazı zehirlenmelerinin yanı sıra ani su baskını, su baskını, yıldırım, ulaşım aksaması, kısa süreli fırtına gibi aksiliklere karşı da dikkatli olunmalı ve önlem alınmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu