Haber

Konya’da bir kişiyi öldürüp 5 kişiyi yaralayan sanığın yargılanması sürüyor

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde bir markette çıkan silahlı kavgada bir kişiyi öldürüp 5 kişiyi yaralayan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Orhan Ç, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

Duruşmada söz verilen Orhan Ç’nin avukatı, müvekkilinin akıl sıhhatinin yerinde olup olmadığına ait rapor hazırlanması talebinde bulundu.

Maktulün babası Şahin Aydoğan’ın avukatı ise sanığın eylemi soğukkanlılıkla ve planlı şekilde gerçekleştirdiğini savunarak, olay sonrası davranışlarıyla da herhangi bir akıl hastalığının bulunmadığını gösterdiğini öne sürdü.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve akıl sağlığına ilişkin rapor hazırlanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Cihanbeyli ilçesi Karabağ Mahallesi’nde Orhan Ç, ortalarında hasımlık olan eski dünürleriyle 12 Haziran’da, bir markette tartışmıştı. Orhan Ç, yanında bulunan silahla markettekilere ateş açmış, Gökhan Aydoğan olay yerinde hayatını kaybetmiş, 5 kişi yaralanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu