Haber

İsrail Basını: İsraillilerin Serbest Bırakılması Karşılığında Tüm Filistinli Mahkumlar Serbest Bırakılmalı

İsrail basını, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde esir tutulan İsraillilerin serbest bırakılması karşılığında, İsrail hapishanelerindeki tüm Filistinli tutukluların serbest bırakılması çağrısında bulundu.

İsrail’de yayınlanan Haaretz gazetesi, bugünkü başyazısında İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların sorununu ele aldı.

Gazete, “İsrail derhal tüm Filistinli güvenlik tutuklularını serbest bırakmalı, kalabalık morg buzdolaplarını boşaltmalı ve rehinelerin evlerine geri dönmesi için gereken her şeyi yapmalı. Derhal, bugün.” ifadelere yer verildi.

Bu misyonun İsrail’in, İsrail hükümetinin, Başbakan’ın, Parlamento’nun, Cumhurbaşkanı’nın, güvenlik görevlilerinin ve hahambaşının omuzlarında olduğu, rehinelerin en kısa sürede evlerine döndürülmesi için mümkün olan her şeyin yapılması gerektiği belirtildi. tüm masraflar.

Haaretz gazetesinde yer alan haberde, “Hükümet, rehineleri geri getirmenin en önemli hedefi olduğunu açıklamalı. Devletin 229 kişiyi feda etme yetkisi yoktur, kimse ona bu yetkiyi vermez.” ifadeler kullanıldı.

İsrail’de hiç kimsenin Hamas saldırısında rehinelerin ölmediği gerçeğini görmezden gelmeye hakkı yok; Rehinelerin hayatta olduğu ve sanki yaşamla ölüm arasındaki fark değilmiş gibi bu önemli farkı silmeye kimsenin hakkı olmadığı vurgulandı.

Hamas’ın Gazze Şefi Yahya Sinvar, 28 Ekim’de yaptığı açıklamada, İsrail’in hapishanelerdeki tüm Filistinli tutukluları serbest bırakması karşılığında esirlerin serbest bırakılmasını da içerecek bir anlaşmaya hazır olduklarını duyurdu.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi yakınlarında aralarında asker ve polislerin de bulunduğu 230’dan fazla kişinin Hamas’ın elinde olduğunu belirtiyor.

Filistinli Esirler Derneği, 7 Ekim öncesinde yaptığı açıklamalarda, İsrail hapishanelerinde 1200’den fazlasının “idari tutuklu” olduğu, yaklaşık 5 bin Filistinlinin bulunduğunu belirtmişti.

Esirler Derneği 26 Ekim’de yaptığı açıklamada, son baskınlarla birlikte 7 Ekim’den bu yana işgal altındaki Filistin topraklarında gözaltına alınan kişi sayısının 1.460’a çıktığını, artan tutuklamalarla birlikte Filistinlilerin toplam sayısının da arttığını belirtti. İsrail hapishanelerinde yaklaşık 6.700 kişi vardı.

Gazze Şeridi’ndeki mahkumların yakınları, tüm İsraillilerin serbest bırakılması karşılığında tüm Filistinli mahkumların serbest bırakılması çağrısında bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu