Haber

Gaziantep’teki öğrenciler yetenek taramasında

GAZİANTEP (İGFA) – Spor Kenti Gaziantep sloganıyla çalışmalarını sürdüren büyükşehir belediyesi, başlattığı proje kapsamında kent genelinde ve özellikle kırsal kesimde ortaokul öğrencilerine yönelik yetenek taraması yapıyor. Uzman antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri gözetiminde kurulan parkurlarda performans sergileyen öğrenciler, başarılı oldukları bölümlerin spor kulüplerine yönlendiriliyor.

ÜÇ ADIMLI ÖLÇÜMLER SONUNDA BECERİLER BELİRLENECEK

Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak ve erken yaşta spor yapmaya teşvik etmek amacıyla yürütülen proje, yetenekli sporcuların keşfedilmesini amaçlıyor. Üç aşamalı fiziki ve branş bazlı ölçümler sonucunda çocuklar başarılı oldukları bölümlere yönlendirilerek okul dönemi boyunca alanında uzman kişilerle antrenman yapma imkanına sahip oluyorlar.

6.sınıf öğrencisi Belinay Delibaşlar ise etkinliği çok eğlenceli bulduğunu belirterek, “Bu eğlenceli aktiviteyi bize sunduğunuz için teşekkür ederiz. Çok eğlenceli bir aktivite oldu. Yetenekli arkadaşlarıma katılmalarını tavsiye ediyorum. Parkurlara katılmak çok eğlenceli. “

Spor yapmayı çok sevdiğini söyleyen Umut Eymen Öztürk, gösterim programıyla ilgili şunları söyledi: “Bugün okulumuza yetenek tarama ekipleri geldi. Yaptığımız etkinlik çok eğlenceliydi. Uzun atlama, otur-uzan, koşma sporlarına katıldım. ve engelli parkur… “Bize bu fırsatı verdiği için büyükşehir belediyesine teşekkür ediyorum.”

Beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak görev yapan Fidan Alkan, yetenek tarama uygulamasının çocukların geleceği için çok önemli bir adım olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milli Eğitim ve Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu parkurda yetenekli öğrencilerin yeteneklerini keşfetmek için buradayız. Spora yetenekli çocukların yönlendirilmesi açısından bu projeyi aslında çok faydalı buluyorum. Yetenekli çocukların bir araya gelmesi çok güzel. Spor kulüplerine yönlendiriliyorlar ve burada antrenman yapıyorlar.Spor şehri Gaziantep’e sporcu yetiştirmek için “Biz elimizden geleni yapıyoruz. Katkılarından dolayı büyükşehir belediyesine ve milli eğitim müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu