Ekonomi

Ferrero Değerli Tarım Türkiye, Samsun’da model bahçelerle fındık üreticilerine ulaştı

Ferrero Kıymetli Tarım Türkiye Müdürü Aslı Köse, Samsun’da model bahçelerin etki alanının son 5 yılda yaklaşık 39 bin dekar fındık bahçesine ve 900’e yakın fındık üreticisine ulaştığını belirtti.

Köse, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Samsun’daki fındık üreticilerinin ilgisi ve açıklığı sayesinde gerçek tarım tekniklerinin yaygınlaştığını belirtti.

Uyguladıkları fındık bahçelerinin tüm bölgeye örnek olduğunu anlatan Köse, şunları kaydetti:

“Yeterli tarım uygulamalarını sahada danışmanlık ve eğitim gibi hizmetlerle üreticilere aktarırken, en iyi uygulamaları maket bahçelerde de sunuyoruz. Üreticiler, sürdürülebilirliği de destekleyen bu uygulamaların somut faydalarını bizzat gözlemleme fırsatı buluyor. Bu sayede uyguladığımız bahçeler tüm bölgeye örnek teşkil ediyor” Fındık “Fiyat zincirinin devamına katkı sağlayacak dijital fırsatları devreye sokarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Son 5 yılda yaklaşık 39 bin dekar fındık bahçesine ve 900’e yakın fındık üreticisine ulaştık.”

Model Bahçeler projesi kapsamında Çarşamba ilçesinde üretim yapan fındık üreticisi Sefa Alakuş, yeterli tarımsal uygulamalarla bunun verim ve kalite üzerindeki değerli etkisini gördüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu