Haber

Eski eşinin baltalı saldırısında parmakları kopan İlke: 18 ay hapis az

AYDIN’ın İncirliova ilçesinde, eski eşi İsmail Demirci’nin (35) baltalı akınında 5 parmağı kopan Prensip Kuleli (29), tutuklu sanığa verilen 18 yıl mahpus cezasının az olduğunu söyledi. Üst mahkemeye itiraz başvurusu yapacağını belirten Kuleli, “Çok zorlu süreçlerden geçtim hala daha tedavilerim sürüyor. Sol elimi biraz kullanabiliyorum fakat sağ elimi hiç kullanamıyorum” dedi.

2 çocuk annesi Unsur Kuleli, 9 yıllık eşi minibüs sürücüsü İsmail Demirci’den şiddetli geçimsizlik nedeniyle 1 yıl süren davadan sonra 27 Ocak’ta Aydın 1’inci Aile Mahkemesi’nde boşandı. Mahkeme, biri 9 başkası 10 yaşındaki çocukların velayetini annelerine verdi. Dava sürecinde eşini daima rahatsız ettiği gerekçesiyle hakkında 3 defa uzaklaştırma kararı verilen İsmail Demirci, boşanmalarının akabinde da peşini bırakmadı. Boşandıktan 4 gün sonra eski eşinin kasiyer olarak çalıştığı markete giden Demirci, baltayla saldırdı. İçerideki müşteriler panikle kaçışırken, Kuleli’nin balta isabet eden sağ elinin 1, sol elinin ise 4 parmağı koptu. Çevredekiler, kadını marketten çıkarıp, ölümden kurtardı. Polis ekiplerince gözaltına alınan Demirci ise ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

DAVA SONUÇLANDI, 18 YIL HAPİS İSTENDİAmbulansla Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Unsur Kuleli, birinci müdahalenin akabinde Denizli Pamukkale Üniversitesi Mikro Cerrahi Servisi’ne sevk edildi. Demirci’nin kopan sol elinin 4 parmağı, 6 saat süren ameliyatla yerine dikildi. Kuleli’nin sağ elinin kopan serçe parmağı ise kurtarılamadı. Soruşturmanın ardından İsmail Demirci hakkında ‘tasarlayarak taammüden öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 15 Kasım’da görülen karar duruşmasında tutuklu sanık Demirci’ye, indirimsiz 18 yıl hapis cezası verildi.’EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUM’İlke Kuleli ise İsmail Demirci’ye verilen cezayı az bulduğunu belirterek, avukatı aracılığıyla üst mahkemeye itirazda bulunacağını söyledi. Demirci’ye en ağır cezanın verilmesini isteyen Kuleli, “Olay, tasarlanmış bir şekildeydi ama 18 yıl hapis cezası aldı. Hiçbir şekilde indirim de yapılmadı ama daha fazlasını bekliyorduk. Olayın üzerinden yaklaşık 10 ay geçti. Bu sürede, tedavim için sürekli Denizli Pamukkale Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne gidip, geldim. Her hafta hastane yollarındaydım. Çocuklarıma vakit ayıramadım. Zira evvel kendi sıhhatimi düşünmek zorundaydım. Ruhsal olarak güçlü durmak zorundaydım. 2 çocuğum var. Onlar için kendimi ruhsal olarak hiç bırakmadım. Kendimi bıraksaydım asla toparlanamazdım. Çocuklarım için her vakit güçlü durmak zorundayım. Her şeye ve herkese karşın yaşamak hoştu. Bu süreçte çocuklarımla hayatıma devam etmeye çalışıyorum. Çok kuvvetli süreçlerden geçtim hala daha tedavilerim sürüyor. Sol elimi biraz kullanabiliyorum ancak sağ elimi hiç kullanamıyorum. 5 Ekim’de 3’üncü operasyonu geçirdim. Birkaç ameliyat daha geçiririm, diye düşünüyorum” dedi.’HAYATIM KARARDI, ONUNKİ DE KARARSIN’

Kendisine atılan iftira ve iddiaları ispatladığını belirten Kuleli, “Bir bayan olarak bunları burada anlatmaktan utanıyorum. Uygunsuz saatlerde 186 sefer telefonla konuşmalarım olduğu söylendi. Evet, arkadaşım G.Ç.’nin telefon çizgisi babasının üzerine kayıtlı olduğu için arkadaşımla konuşuyordum, bunu da ispatladım. HTS kayıtlarında rastgele bir şey çıkmadı. Bu sav, ceza indirimi alması için yapılan bir durumdu. Aslında hakim de indirim vermedi. Benim hayatım karardı, onunki de kararsın istiyorum. Yaşadıklarımın daha fazlasını yaşasın, istiyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu