Haber

Milas’ta küçükbaş hayvancılık işletmelerine destek

MUĞLA (İGFA) –Geçtiğimiz günlerde hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmelerini desteklemek amacıyla ‘Tohum Bizden Hasat Sizden’ projesini başlatan Milas Belediyesi Tarım Hizmetleri Müdürlüğü, başvuru yapan çiftçilere yüzde 50 oranında silajlık mısır tohumu desteği sağladı. ve burs almaya hak kazandılar.

2023 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) veya Milas Ziraat Odası kayıt belgeleri, hayvan varlık listesi ve kimlik fotokopisi ile yapılan başvuruların ardından hibe almaya hak kazanan 55 üretici eserlerini teslim aldı.

Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, Danişment, Etrenli, Eğridere, Ekindere, Karşıyaka, Derince, Hacıahmetler, Köşk, Karakuyu, Kızılcakuyu, Hisarcık, Çandır ve Kurudere mahallelerinde ikamet eden 55 üreticiye 110 paket silajlık mısır tohumu dağıttı.

Yüzde 50 hibeli mısır tohumu desteğinden yararlanan ve oturdukları mahallelerde eserlerini teslim alan vatandaşlar, Milas Belediyesi ekiplerine teşekkür etti. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Üreticilerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz buğday ve atalık tohumluk ve kışlık sebze fidesi dağıtımlarımızın yanı sıra bugün silajlık mısır tohumu dağıtımını da tamamladık. Üreticimize verdiğimiz destekler devam edecek.” dedi.

haber-geyve.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu