Haber

Erol Bulut: Sorunumuz konsantrasyon eksikliği ve bireysel hatalar

Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, ekibin son dakikalarda maç kaybetmesinin nedeninin kişisel yanılgılar ve konsantrasyon eksikliğinden kaynaklandığını söyledi.

Süper Lig gruplarından Gaziantep FK, Dünya Kupası nedeniyle datadan ortada çalışmalarını günde çift idmanla sürdürüyor. Çalışmalarının epeyce ağır geçtiğini lisana getiren Erol Bulut, “Günde çift idman yapıyoruz. İlk 10 günü bu şekilde geçirdikten sonra Antalya’da kampta olacağız. Orada 3 hazırlık maçımız olacak. Antrenmanın şiddeti kampta yüksek olacak. Toplamda 23 maç oynayacağız. Bu demek oluyor ki her 3 günde bir maç oynayacağız. Biz de ona göre hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi.

‘3-4 TRANSFER YAPACAĞIZ’Kulüp olarak görüştükleri 3-4 oyuncu olduğunu kaydeden Erol Bulut, bu konuda dikkat ettikleri mevzunun transfer edilecek oyuncuların çabucak oynayacak durumda olması gerektiğini aktardı.Transferlerden olumlu sonuçlar alarak kalan maçları daha düzgün değerlendirmeyi hedefledikleri anlatan Bulut, “Ocak ayında transfer periyodu var. O periyotta de gereksinimimiz olan 3-4 transferi inşallah ortamıza katabiliriz. Temaslarımızı kurduk ve ilerletiyoruz. İnşallah en kısa vakitte olumlu sonuçlar alıp geriye kalan maçlara daha yeterli bir düzeyde oyun oynayarak birinci 10 içerisinde ligi bitirmeyi temenni ediyoruz. Gerçekleri konuşmamız gerekiyor. Takım derinliğimiz istediğimiz halde değil. Dönem başında da en az 3 transfer daha olması gerektiğini söylemiştim. Lakin gerçekleştiremedik. Ocak ayında 3-4 futbolcu ortamıza katılacak inşallah. Direkt oynayabilecek futbolcular üzerinde ağırlaşıyoruz. O derinlik olmadığında oyuna ikinci yarı aldığımız futbolcular oyunu maalesef değiştirecek futbolcular değil. Bu istediğimiz manada gerçekleşmedi” şeklinde konuştu.  “SORUNUMUZ KONSANTRASYON VE FERDÎ HATA”

Erol Bulut, her maçın ardından ekip olarak analizler yaptıklarını ifade ederek, 4-5 maç hep son dakikada kaybettiklerini belirtti. Bunun sebebinin konsantrasyon ve bireysel hatalar olduğuna dikkati çeken Bulut, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz her maçtan sonra sorunları tahlil edip çalışıyoruz. 4-5 maç daima son dakikada kaybettiğimiz maç oldu. Şu anda 16 puandayız fakat 20-21 puanda rahatlıkla olabilirdik. Bunu sebebinin konsantrasyon eksikliği olduğunu söyleyebilirim. Bununla birlikte ferdi yanılgılar var. Defanstaki kusurlarımızın yanı sıra hamlede ürettiğimiz konumları değerIendirmememiz var. Futbolda kıymetli olan da bunlardır zati. Durum değerlendiremeyip savunmada ferdi yanılgı yapınca puan kaybediyorsunuz. Bizim ana sıkıntımız burada. Maalesef bu üzere problemlerimiz devam ediyor. Ferdi olarak kendimizi geliştirmemi lazım. Yanılgılarımızı düzeltmemiz lazım. Futbol bir grup oyunu. Bir kişi kusur yapınca öteki arkadaşları bunu düzeltmesi gerekir. Lakin maalesef bizde zincirleme yanılgı oluyor ve sonrasında golü yiyoruz. Bu orta bunu geliştirmeye bunun üzerinde durmaya çalışıyoruz. İnşallah güzel bir devir geçirerek başlayacağımız Beşiktaş maçı ile birlikte en az kusur azamî randıman ile oynayarak istediğimiz puanları almayı hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu