Ekonomi

Binance CEO’su kriptodaki güvenlik açıkları hakkında rapor getiriyor

Investing.com – Binance CEO’su, Fireblocks’un kripto protokollerindeki güvenlik sorunları hakkındaki raporuna atıfta bulunarak, kripto para borsasının geçmişte benzer tehditlere maruz kaldığını söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, ortak kripto protokollerindeki güvenlik açıkları hakkında bilgi sağladığı için siber güvenlik firması Fireblocks’a teşekkür etti ve kullanıcılara Binance varlıklarının bu tür risklerden etkilenmediği konusunda güvence verdi.

Fireblocks araştırma grubu tarafından yayınlanan raporda, 15’ten fazla kripto para cüzdan sağlayıcısı, Blockchain ve açık kaynak proje sağlayıcısının güvenlik açıkları bulunan uygulamalar kullandığı belirtildi. Fireblocks ekibi ayrıca, bu tür güvenlik açıklarının kötü niyetli kişileri kripto varlıklarını çalmak için protokollere erişmeye davet ettiği konusunda uyardı.

Fireblocks tarafından açığa çıkarılan BitForge güvenlik açıkları, GG18, GG20 ve Lindell17 protokollerindeki sorunlara odaklandı. Gruba göre, kötü niyetli kişiler bu güvenlik açıklarını kullanarak imza aşamasında kullanıcıların özel anahtarlarına erişebilir ve saniyeler içinde kripto varlıklarını çalabilir.

Binance CEO’su CZ, mevcut sorunları kabul ediyor. Binance’inDaha önce emsal teşkil eden güvenlik açıklarını tespit ettiğini ve bu sorunların hızla ele alınıp üstesinden gelindiğini garanti etti.

Ayrıca kullanıcıların hesaplarını korumak için temel ihtiyaçları yerine getirmesi gerektiğini söyleyen Zhao, iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi kullanımının ve güçlü şifreler kullanmanın son derece değerli olduğunu hatırlattı. CZ ayrıca, kripto varlıklarını kötü niyetli kişilere karşı korumak için endüstrinin işbirliği yapmasının değerli olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu