Ekonomi

Altının Gram Fiyatı Yükselişle Başladı

Altının gram fiyatı, güne yükseliş trendiyle başlamasının ardından 1.703 seviyesinde süreci görüyor.

Dün altının ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel olarak fiyatını kaybeden altının gram fiyatı, önceki kapanışın yüzde 0,5 altında günü 1,695 liradan tamamladı.

Yeni güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, 10,40’lık prestijle önceki kapanışın yüzde 0,5 üzerinde 1.703 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2 bin 800 liradan, Cumhuriyet altını da 11 bin 290 liradan satılıyor.

Dün yüzde 0,4 düşüşle günü 1.970 dolardan kapatan altının ons fiyatı şu sıralar yüzde 0,1 düşüşle 1.967 dolardan işlem görüyor.

ABD’de devam eden bilanço döneminde şirketlerin finansal sonuçlarından gelen karışık sinyaller ve ABD Merkez Bankası’nın para politikasına ilişkin belirsizliklerle küresel piyasalar yön arayışlarını sürdürüyor.

Analistler, dün ilk kez işsiz başvuru sayısındaki düşüşün ardından soru işaretlerinin daha da arttığını, ABD’de haftalık işsizlik başvurularındaki beklenmedik düşüşün daha güçlü bir istihdam raporuna işaret ettiğini söyledi.

Analistler, dünya genelinde açıklanan makroekonomik bilgilerin karışık sinyaller vermeye devam ettiğini belirterek, bu durumun varlık fiyatlarına etkisinin devam ettiğini belirtti.

Analistler, teknik açıdan altının onsu 1.950 doların dayanak noktası olduğunu, 1.990 dolar ve 2.000 doların direnç pozisyonlarında olduğunu kaydetti.

haberbeytussebap.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu