Haber

14 Şubat Sevgililer Günü: Gül fiyatı 125 TL

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Mahalle çiçekçilerinde gül sayısı 125 TL ile 150 TL arasında değişirken, online çiçekçilerde bu rakam 75 TL’ye düşüyor. ANKA’ya göre uzmanlar, bu durumun online çiçek ve hediyelik eşya satış sitelerine olan ilgiyi yeniden artıracağını söylüyor.

Konuyla ilgili açıklama Marka Geliştirme ve Sosyal Medya Uzmanı Berat Kızılel’den geldi. Kızılel, masrafları nedeniyle çiçekçilerde 125 TL’ye çiçek satan yerli çiçekçilerin, gül sayısını 75 TL’ye düşürerek online çiçek ve ikramlık satış siteleriyle rekabeti imkansız hale getirdiğini söyledi.

Hediye ve çiçek alışverişlerinde siparişinizin zamanında teslim edilmesini istiyorsanız güvenilir sitelerden alışveriş yapın diyen Kızılel, özetle şöyle konuştu:

‘İNTERNET SATIŞ SİTELERİ YİNE KAZANACAK’

“Sevgililer Günü yaklaşıyor. Çiçekçiler her yıl bu günü umut ediyor. Ancak artan maliyetler çiçekçileri de vurduğundan geçen yıl 50-75 TL arasında satılan gülün fiyatı bu yıl 125-150 TL arasında dalgalanıyor. Bu durumda sevgiliye alınacak en az 5 gülden oluşan bir buket bu hesaplamayla 625-750 TL’ye ulaşabiliyor. Bu durum kaçınılmaz olarak birçok insanı online çiçek ve catering satış sitelerine yönlendirecektir.

BUKET FİYATI 375’TEN BAŞLAYAN

Bu sitelerde gül buketlerinin satış fiyatı 375’ten başlıyor. Bu yüzden insanlar bu sitelere yönelecek. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta saygın sitelerden alışveriş yapmaktır. Ayrıca çok fazla sipariş aldıkları için siparişinizi gece saatlerinde sevdiklerinize teslim etmek zorunda kalabilirler. Zamanında gelmesini isteyenler siparişlerini erken verirlerse daha fazla fayda sağlayacaklar. “Ayrıca esnafı da unutmamak ve onlardan alışveriş yapmanın önemini onlara göstermek çiçekçi esnafının ayakta kalması açısından hassas bir davranış olacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu