Haber

Zafer Partisi’nin Ankara adayı resmen açıklandı

Ümit Özdağ, Ulus’taki 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi binası (Kurtuluş Savaşı Müzesi) önünde yaptığı açıklamada, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayını tanıttı.

Özdağ, ABB’yi Ankara’yı yeniden canlandıracak ve 21. yüzyıla taşıyacak belediyecilik anlayışıyla yönetmeyi hedeflediklerini belirtti. “Sayın Bartu Soral’ı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak sizlerin ve Ankara halkının huzuruna getirdik. Sayın Bartu deneyimli bir ekonomisttir. Kalkınma alanında birçok ülkenin kalkınma programlarını yönetmiş bir kalkınma ekonomistidir. Ekonomi ve proje insanı olarak Zafer Partisi’nin siyasi vizyonunu en iyi temsil eden isimlerden biridir.” “Uzun meslek hayatında edindiği tecrübeler, Ankara’nın daha iyi yönetilmesi, ekonomik çekim merkezi olması ve uluslararası piyasalara ilişkin bilgi ve birikimleri sonucunda, verimli kaynak aktarabilecek projelerin belgesiyle seçimlere yürüyor” Ankara’ya” dedi. Ankara halkını Bartu Soral’a oy vermeye davet eden Özdağ, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’sını 21. yüzyıla taşımak ve çağdaş proje yönetimi ve anlayışıyla yönetilmesini sağlamak için sizleri Bartu Soral’a destek olmaya davet ediyoruz.”Kendisiyle konuştu.

‘ANKARA’NIN KONUT SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ’

Bartu Soral, “Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu Kuvayımilliye’nin kalbinde 1. Meclis önündeyiz. O inançla buradayız. Ankara’mız o yıllarda bir şehir ve bölge planıyla gelişmeye başladı. günler oldu ama ne yazık ki şehir ve bölge planıyla devam etti.” Bölge planlamanın ne olduğunu, ulaşımın nasıl kolaylaştırılabileceğini, insanların barınma sorunlarının nasıl çözülebileceğini unuttuk. Bugün Ankara halkı büyük bir trafik sorunu ve büyük bir konut sıkıntısıyla karşı karşıyadır. Ankaralılar takdir ederse lider olduğumuzda Ankara’nın konut sorununu, kira konusunu, konut fiyatlarını ön planda tutacağız. “Planlı bir şekilde çözeceğiz. İkinci olarak 1,5 saatte yarım saat yolculuk yapmayacağız. Yapacak çok şeyimiz var. Bunları önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Umarım keyifli ve sorunsuz olur.” söz konusu.

karasuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu