Haber

Tunceli’de yapılması planlanan tesise köylülerden “keçi, arı ve eşekli” tepki

Tunceli’de bir küme vatandaş, Sütlüce köyünde yapılması planlanan katı atık depolama tesisini belediye önüne getirdikleri keçi, eşek ve arı kovanıyla protesto etti.

Sütlüce köyü ve etraf köylerin birtakım sakinleri, kentte yapılması planlanan tesisin tabiata ziyan vereceği gerekçesiyle reaksiyonlarını lisana getirmeye devam ediyor.

Köylüler beraberinde getirdikleri 2 keçi, eşek ve arı kovanıyla belediye önüne gelip, projenin yapılmasına reaksiyon gösterdi.

Sütlüce köyü muhtarı İmam Çelik konuşmasında, katı atık depolama tesisinin yapılacağı bölgede inanç yerlerinin olduğunu söyledi.

Herkesin tabiata sahip çıkması gerektiğini tabir eden Çelik, “Biz tesise karşı değiliz ama inanç yerlerimizin üzerine çöp alanı yaptıkları için karşıyız. Bizim bu mazeretimizi herkes göz önünde bulundursun.” dedi.

Bölgede arıcılıkla uğraşan Zülfikar Güçlü, köylerindeki 18 hektar ormanlık alanın projenin hayata geçirilmesiyle ziyan göreceğini ileri sürdü.

Canlıları ormanların ayakta tuttuğuna işaret eden Güçlü, “Burayı yok etmekle bu canlıları yok edeceksiniz ve bizler de yok olacağız. Oraya sadece çöp tesisinin alanı değil yapılacak yollar da ağaç katliamına neden olacak.” tabirlerini kullandı.

Köylülerden Ali Hıdır Kulu, tesisin yapılmasıyla besledikleri hayvanların da ziyan göreceğini ve tesisin iptal edilmesi gerektiğini lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu