Ekonomi

TRPharm’da Üç Önemli Görev

Sağlık alanında lider kuruluş olan TRPharm, onkoloji, immünoloji, gastroenteroloji, oftalmoloji ve nöroloji-nadir hastalıklar odaklı yenilikçi farmasötik ve farmasötik olmayan analizleri ile üst düzey atamalar gerçekleştirmiştir. Markanın Stratejik Paydaş İlişkileri Direktörü olarak Tansu Demirkale, Uluslararası İş Birimi Direktörü olarak Mehmet Beyazyürek, Mevzuat ve Hasta Erişimi Direktörü olarak Ebru Bozkurt atanmıştır.

Yenilikçi sağlık şirketi TRPharm değerli atamalarla ekibini daha da güçlendirdi. TRPharm Stratejik Paydaş İlişkileri Müdürü Tansu Demirkale, Uluslararası İş Birimi Müdürü Mehmet Beyazyürek, Ruhsatlandırma ve Hasta Erişimi Müdürü Ebru Bozkurt.

10 Mart prestijiyle TRPharm Stratejik Paydaş İlişkileri Yöneticisi olarak atanan Tansu Demirkale, Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde eğitimini tamamladıktan sonra İşletme alanında yüksek lisansını tamamladı. İlaç alanında 25 yılı aşkın deneyime sahip olan ve yaklaşık on yıldır TRPharm bünyesinde çalışan Demirkale, şirkette Kurumsal Bağlantılar Müdürü ve ardından Resmi Bağlantılar ve Pazar Erişim Müdürü olarak görev yaptı. TRPharm’da Resmi Bağlantılar ve Pazar Erişim birimini kurmuş, Türkiye’nin ilk onkolojik biyobenzer ilacının ruhsatlandırılmasında aktif rol almış ve şirketin birçok ürününün pazara giriş süreçlerine öncülük etmiştir. Ayrıca şirketin resmi Yönetim Kurulu’nun ilk üyeleri arasında yer alan Tansu Demirkale bundan sonra şirketin stratejik kararlarında tüm iç ve dış paydaş ilişkileri ve yönetiminden sorumlu olacak.

25 yılı aşkın yöneticilik tecrübesine sahip olan Mehmet Beyazyürek, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Dünya; Uzun yıllar üst düzey yönetici olarak görev yapan Mehmet Beyazyürek, 2022 yılı sonu prestijiyle TRPharm’daki görevine başlamıştır. Beyazyürek, yaratacağı hedef ülke/bölgeleri belirleyerek bu ülkelerin pazarlarını araştırma misyonlarından sorumlu olacaktır. TRPharm’ın yurt dışı pazarlama ve satış stratejisi, ihracatı artırmak için çalışmaktadır.

Lisanslama alanında değerli bir birikime sahip olan Ebru Bozkurt, Şubat ayının prestijiyle yeni görevine başladı. Marmara Üniversitesi Eczacılık Bölümü mezunu olan Bozkurt, 25 yıllık ruhsatlandırma ve farmakovijilans tecrübesine sahiptir. 2017 yılında TRPharm’a geçiş yapan Bozkurt, 5 yılı aşkın süredir farklı pozisyonlarda görev yaptığı firmada Ruhsatlandırma ve Hasta Erişim Müdürü olarak görev yapacak. Bozkurt, lisanslama ve hasta erişim işlevlerinin etkin bir şekilde yürütülmesinden ve ekiplerinin yönetiminden sorumlu olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu