Haber

Sığırcık kuşlarından gökyüzünde görsel şölen

Sığırcık kuşlarından gökyüzünde görsel şölen

YOZGAT – Yozgat semalarındaki sığırcıkların dakikalarca süren ve gökyüzünü şenlendiren süper dansları izleyenleri mest etti.

Akşam saatlerinde kent merkezine akın eden yüzlerce sığırcık kuşunun gökyüzünde birebir anda kanat çırpması izleyenleri mest etti. Farklı haller oluşturarak vakit zaman ayrılıp tekrar birleşen kuşların kent merkezinin farklı bölgelerine giderek dans edercesine uçması, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Gökyüzündeki harika dansları ile izleyenleri büyüleyen sığırcık kuşları Yozgat semalarında seyrine doyumsuz imgeler oluşturdu.

Kuşların görsel şölenine şahit olan vatandaşların kimileri bu anı ölümsüzleştirmek için cep telefonlarına kaydetti. Dakikalarca süren görsel şölenin akabinde sığırcık kuşları, Cumhuriyet Meydanı’ndaki ağaçların kollarına sığındı. Sığırcıkların dakikalarca süren etkileyici gösterisini izleyen vatandaşlardan Muhammed Hakikat, “Sığırcık kuşları görsel şölen sunuyor. Havada birbirlerine değmeden ve temas etmeden genellikle akşam vakitlerinde havada, çok güzel bir şölen sunuyorlar. Biz de zevkle seyrediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu