Haber

Şenol Güneş: Oyuncularımın iştahından memnunum

Beşiktaş Teknik Müdürü Şenol Güneş, dönemin ilk resmi maçı olmasına rağmen coşkulu bir oyun sergilediklerini belirterek, “Oyuncularımın iştahından memnunum” dedi.

Beşiktaş, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Eleme Tipi ilk maçında KF Tirana ile karşı karşıya geldi. Siyah-beyazlılar sahadan 3-1’lik galibiyetle ayrıldı. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Beşiktaş Teknik Menajeri Şenol Güneş, “Sezonun ilk resmi maçını oynadık. Rakibimizin oyun anlayışını biliyorduk. Kapalı oynadılar, kontra atmaya çalıştılar. Bir oyun oynadık. Rakibi çok fazla dışarı çıkarmadık.Yemememiz gereken bir gol yedik.Dönem ilk maçında olabilecek bir durum.Tiran önümüzde sezon açıldığı için daha dirençli görünüyordu.Onları bekliyordum. daha da dirençli olmak.Yediğimiz gol maçtaki en büyük hatamızdı diyebilirim.Artık dönemin başındayız.Dönem başında 6- adaptasyon sürecinden geçmemiz gerekiyor. 8 hafta.Grup olarak istekli ve yeterli bir performans gösterdik.Ancak tam anlamıyla hazır olduğumuzu söyleyemeyiz.Bu değerli süreçte kayıpsız ilerlememiz gerekiyor.Aksi takdirde burada kaybedilen puanlar, sonunda sıkıntı yaratabilir. Genel olarak hazır olduğumuzu söyleyemeyiz. Mutluyum. Kazanmak güzel” dedi.

“Takımın bir emri var ve onu savunmalıyız”

Takıma transfer olan ve altyapıdan gelen oyuncuları verimli bir şekilde kullanmaya çalıştıklarını ifade eden Şenol Güneş, “Sahaya çıktığımız takım, Beşiktaş’ın oyun tarzını bilen elimizdeki oyunculardan oluşuyordu. Kendimizi bir araya getirmeye çalışıyoruz. Takıma genç arkadaşlarımızı aldık ve başarılı olduğumuzu düşünüyorum.Öte yandan yeni transferlerimiz olacak.Gelecek oyuncularımız var.Amartey de onlardan biri ama onu listeye koyamadık.Çünkü o hazır değil. Jean Onana’yı oynamak istedim çünkü kondisyonu hazırdı. Yeni oyuncuların hemen gelip 11’de sahaya çıkması diye bir şey yok. “Grubun bir yapısı var ve onu savunmamız gerekiyor. Eskisi ya da yenisi değil, hazır olması kararlarımızda en büyük etken olacak” dedi.

Genç oyuncuların performansı sorulduğunda tecrübeli teknik direktör, “Semih ve Ege sonradan girdiler ve bence ikisi de iyi performans gösterdi. Golü de Semih attı. Oyuncularımız oyuna girerken fena değildi ama karşılaşacağız. Bu yıl daha çok güveniyoruz.Genç oyuncularımızı hak ettikleri forma ile sahada görmeyi bekliyoruz. Performansları devamlılıklarını belirleyecek” diye yanıtladı.

“Ghezzal’ı en kısa sürede sahada göreceğiz”

Rachid Ghezzal’ın yokluğunun takımın hücum organizasyonlarında hissedilip hissedilmediği sorusuna Güneş, “Keşke bugün Rachid Ghezzal sahada olsaydı. Şanssızdı ve sakatlığı var. Ama forma giydiğini söyleyebilirim. Her geçen gün daha iyiye gidiyor. Kısa sürede performansının yükseleceğine inanıyorum. Bir emekle aramıza geri dönecek. Onu tekrar sahada görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu