Haber

Seçimler için Diyarbakır otogarlarında yoğunluk

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için otogarlarda hareketlilik başladı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle firma sahipleri ek seferler koyduklarını bildirdi.

Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için yoğunluk arttı. Firmaların seçimin yoğunluğu nedeniyle ek seferlere çıktığı görüldü. Diyarbakır’da özel bir şirkette operatör olarak çalışan Tahir Aydemir, gidiş geliş şeklinde bilet satışlarında yoğunluk olduğunu belirtti.

Diyarbakır’da deprem bölgesi olan büyük hasarın ardından il dışına yerleşen vatandaşların oy kullanmak için Diyarbakır’a döndüklerini belirten Aydemir, “Yarınki seçim için aşırı bir kalabalık var. Bilet alanlar gidiş-dönüş bileti alıyorlar. aynı gün.Yolcuların bir kısmı yolcular arasında.Onlar da sadece tek yön bilet alarak bir haftalık tatil satın alıyorlar.Antalya,İzmir,İstanbul gibi şehirler bilet alımlarında en popüler destinasyonlar. O kadar çok insan deprem bölgesinden geliyor. Daha çok işçi oy kullanmak için bilet kesiyor. Diyarbakır’da oy kullanan depremzedeler de gelip başka şehre yerleştikleri için geri dönüyorlar” dedi.

Diyarbakır’daki evinin depremde ağır hasar görmesi üzerine İzmir’e taşınan Hasan Satar, Diyarbakır’a gelip oy kullanacağını ve tekrar İzmir’e döneceğini söyledi. Satar, “14 Mayıs’ta İzmir’den Diyarbakır’a oy kullanmak için geldim. Pazartesi günü tekrar İzmir’e döneceğim. Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen deprem nedeniyle Diyarbakır’daki evimiz ağır hasar gördü. Bu nedenle” , İzmir’e yerleştim. Adresim ikametgahım. Diyarbakır’da olduğu için Pazar günü ben de gelip oyumu kullanacağım” dedi.

Dicle Üniversitesi’nde öğrenci olduğunu ve oy kullanmak için İzmir’e gideceğini belirten Şervan Kızılarslan, şunları söyledi:

“Dicle Üniversitesi İnşaat Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. İkametgahımın bulunduğu İzmir Torbalı’ya oy kullanmaya gidiyorum. Bu seçimin milletimize güzel bir isim çıkarmasını temenni ediyorum. Kimin hayrına olursa olsun inşallah ülkemiz kazanır. Oyumu kullandıktan sonra geri dönüp eğitimime devam edeceğim.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu