Haber

Putin, Rusya’nın Bryansk bölgesindeki saldırıyı “terör eylemi” olarak nitelendirdi.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, ülkesinin Bryansk bölgesindeki silahlı saldırının “terör eylemi” olduğunu belirterek, “Başarılı olamayacaklar, onları bastıracağız” dedi. söz konusu.

Putin, internet üzerinden düzenlediği bir etkinlikte, Rusya’nın Bryansk bölgesinde “sabotaj grupları” tarafından Ukrayna bağlantılı olduğu belirtilen silahlı saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bryansk bölgesindeki saldırıları “terör eylemi” olarak nitelendiren Putin, şunları söyledi:

“Rus askerleri, Donbass’ta 8 yıldır insanlara işkence edip katleden, Moskova’da Darya Dugina’yı katleden Nazilerden ve teröristlerden vatandaşlarımızı koruyor. Bugün yine terör eylemi gerçekleştirdiler, suç işlediler, sınır bölgemize girip ateş açtılar. Aracın sivillere ait olduğunu, bu araçta sivillerin ve çocukların olduğunu gördüler ama ateş açtılar.”

Bu tür terör kümelerinin Rus halkının tarihi hafızasını silmeyi, gelenek ve dilden mahrum etmeyi planladığını belirten Putin, “Eminim ki sahipleri bugün işlenen suçu bile hatırlamayacaklardır. Ancak tekrar vurgulamak istiyorum: başaramayacaklar, onları bastıracağız.” sözlerini kullandı.

Etkinlik

Rusya’da Bryansk Bölge Valisi Aleksandr Bogomaz, Ukraynalı “sabotaj gruplarının” bölgedeki bir köye düzenlediği silahlı saldırıda 1 kişinin öldüğünü, Rus Silahlı Kuvvetlerinin bu kümeyi ortadan kaldırmak için gerekli tedbirleri aldığını bildirdi.

Rus basınında yer alan haberlerde, sabotaj çetelerinin Lyubeçane köyündeki pazarda yaklaşık 6 kişiyi rehin aldığı, sabotaj çetesinin ortasında Rosgvardiya askerleriyle çatışma çıktığı belirtildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin’in Bryansk bölgesindeki silahlı saldırının ardından yaşanan durum nedeniyle Stavropol bölgesine ziyaretini iptal ettiği ve iddiaya ilişkin Rus güvenlik güçlerinden düzenli olarak bilgi aldığı bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu