Haber

Murat Kurum, İstanbul’da yaşam merkezlerini yaşlıların hizmetine sunacak

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lider adayı Murat Kurum, şehrin her iki yakasında kuracakları yaşam merkezlerini yaşlıların hizmetine sunacaklarını söyledi.

Bahçelievler Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı huzurevini ziyaret eden Kurum, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan tarafından karşılandı.

Karanfil dağıtan kurum, huzurevi sakinlerine anılarını ve dileklerini sordu, hazırladıkları projeler hakkında bilgi verdi.

Huzurevi sakinlerinden heykeltıraş ve ressam Özcan Çelen, çizdiği portreyi Murat Kurum’a hediye etti.

Çelen’e teşekkür ederek onunla fotoğraf çektiren Kurum, sanatçının Seyit Onbaşı ve Türk askerinin heykellerini inceledi.

İBB Lider adayı Murat Kurum, huzurevi sakinleriyle de sohbet etti.

“Tek endişemiz İstanbul olacak”

Ülke ve millet için birlikte çalıştıklarını belirten Kurum, huzurevi sakinlerinin bilgi, tecrübe ve tecrübelerinin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

Huzurevinde her ilden hanımefendi ve beyefendilerin bulunduğunu belirten Kurum, “Benim de her ilde bu süreçte bir hikayem var. Ben sizin 81 ile giden kardeşinizim, evladınızım. Hep vatanımız için mücadele ettim. O illerdeki deprem, su baskını ve heyelanlarda milletimizin her anında milletimizin yanında olmaya çalıştım.” “Ben bir söz verdim ve o sözleri her zaman yerine getirmeye çalıştım. Şimdi inşallah 39 belediye başkanımla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Sadece İstanbul’ diyerek bu hizmetleri sürdüreceğiz. Tek üzüntümüz İstanbul olsun milletimizin sorunları.” dedi.

“İstanbul’un her iki yakasında yaşam merkezleri inşa edeceğiz”

Yaşlılara konforlu yaşam alanları sağlamak için İstanbul’un her iki yakasında yaşam merkezleri kuracaklarını belirten Kurum, ziyaret ettiği huzurevinde keyifli bir ortamın oluştuğunu belirtti.

Murat Kurum, bu imkanları sağlayan huzurevi çalışanlarına ve İl Müdürlüğüne teşekkür ederek, “İnşallah Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’un her iki yakasında yaşam merkezi dediğimiz projelerimizi sizlere sunacağız. Burada vakit geçireceksiniz. Bu tesislerde spor yapacak, eğlenecek, kitap okuyacak, müzik dinleyeceksiniz.” “, eğitime katılacaksın.” dedi.

Yaşlılara maddi ve manevi her türlü desteği vereceklerini anlatan Kurum, şöyle konuştu:

“Sizlerle yol yürümek bizim için bir erdem ve onur olacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak yaşlılarımıza maddi ve manevi her türlü desteği sağlayacağız. Bu anlamda kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz. Her zaman yanınızda olacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe başkanlarımla birlikte sizlere ‘Bir telefon kadar yakınız’ teklifinde bulunacağız. Kimsenin sizi üzmesine izin vermeyeceğiz. Bu motivasyonla gece gündüz çalışacağız. 25 yıllık iş hayatımda hep çalıştım ve ürettim. Sadece söz değil, eser de inşa ettik, ürettik. Bu anlayışla, tevazuyla, samimiyetle, gayretle çalışacağız.”

Ziyarette huzurevi sakinleri Erol Eranıl, Müesser Yurtseven ve Türkan Durballı Taşören Türk sanat müziğinden eserler seslendirdi, Şadiye Hacar ise şiir okudu.

Ülkü Uğur Çamlıbel de Kurum’la fotoğraf çektirdi.

Kurum ziyaretinde AK Parti İstanbul Milletvekili Şengül Karslı, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Serdar, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı eşlik etti. Fatih Tuna ve Başkan Yardımcısı Adem Büyük.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu