Haber

Malatya’da kar 530 mahallenin yolunu kapattı!

MALATYA (İGFA) –Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, gece yarısı Malatya merkez ve yüksek kesimlerde yağan kar nedeniyle 530 mahallenin yolları ulaşıma kapandı.

Malatya genelinde 500 araç ve 1300 işçi ile kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Uyum Daire Başkanlığı, AYKOME Şube Müdürlüğü’ne bağlı gruplar; Akçadağ’da 72, Arapgir’de 42, Arguvan’da 45, Battalgazi’de 39, Darende’de 51, Doğanşehir’de 36, Doğanşehir’de 14, Hekimhan’da 54, Kale’de 22, Kuluncak’ta 23, Pütürge 530’da yol asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yazıhan’da 64, Yeşilyurt’ta 31 ve Yeşilyurt’ta 37 olmak üzere yolları kapatılan noktalar.

Kar çalışmalarında 3 kar temizleme makinesi, 10 dozer, 28 greyder, 18 loader, 13 Beko Loader (Traktör Kepçesi) ve 23 servis aracının görev yaptığı belirtildi.

Ayrıca yapılan açıklamada, özellikle merkezde kaldırım ve yol kaplama çalışmaları sırasında sürücülerden araçlarını hatalı ve işi etkileyecek şekilde park etmemeleri istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu