Yaşam

Lokman Hekim Sağlık Vakfı’ndan Deprem Mağduru Tıp Fakültesi Öğrencilerine Burs Desteği

Eğitimde fırsat eşitliği ve herkes için erişilebilir sağlık vizyonuyla maddi zorluklara rağmen eğitimlerini tamamlamaya çalışan tıp fakültesi öğrencilerine destek olan Lokman Tabip Sağlık Vakfı; Depremden etkilenen 100 Tıp Fakültesi öğrencisine burs, 150 Tıp Fakültesi öğrencisine bilgisayar desteği sağlayacak.

103’ü mezun olmak üzere 598 hekimin eğitimine destek veren Lokman Tıp Sağlık Vakfı, depremden etkilenen tıp fakültesi öğrencilerini de unutmadı. Vakıf, eğitim-öğretim yılı boyunca destek verdiği bursiyerlerle deprem bölgesine giderek afetzedelere hijyen paketi desteği sunarken; Türkiye Hayırseverlik Vakıfları’nın sağladığı fon ile 100 Tıp Fakültesi öğrencisine 10.000 TL, 150 öğrenciye bilgisayar desteği sağlayacak.

Öncelik Türkiye’de bir devlet üniversitesinde okuyan, anne ve babasını afette kaybetmiş ya da özel üniversitelerde burssuz okuyan öğrencilere verilecek bursdan yararlanmak isteyen tıp fakültesi öğrencilerinin başvuru yapması gerekiyor. Lokman Tabip Sağlık Vakfı web sitesine girip ilgili formu doldurunuz.

10 Nisan 2023 saat 17.00’ye kadar alınacak başvurular değerlendirildikten sonra Nisan ayı içerisinde öğrencilerin ödemeleri ve bilgisayarları teslim edilecektir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu