Yaşam

Kocaeli Büyükşehir’den işaret dili atölyesi

Kılavuz Gençler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin işaret lisanı atölyesine büyük ilgi gösterdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kılavuz Gençlik Merkezleri’nde gençler ve çocuklar bir lisan daha öğreniyor. İşitme engellilerle hakikat bir biçimde anlaşmak isteyen kılavuz gençler ve çocuklar, işaret lisanı atölyesine büyük ilgi gösteriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gençlik Merkezi ve Millet Kıraathanesi’nde açılan işaret lisanı atölyeleri kılavuz gençlerin hayatını değiştiriyor. Şu anda yaklaşık 50 gencin faydalandığı işaret lisanı atölyesinin kapasitesinin daha da genişletilmesi planlanıyor.

İLETİŞİM KURMA YOLLARI
Kocaelili Kılavuz gençler, her geçen gün kendilerini daha da geliştirmeyi, aldıkları eğitim sayesinde işitme engelliler ile irtibat kurma yollarını öğrenerek bu cinsten pürüzü olan yakınlarına bir adım daha yaklaşmayı hedefliyor. Türk Lisan Kurumu’nun belirlediği işaret lisanı sözlerini tanıyan, beden lisanı, mimik ve işaretler yardımıyla işitme engellilerle bağlantı kurmayı öğrenen gençler üzere Kocaelili tüm öğrenciler Kılavuz Gençlik atölyelerinden faydalanabilir.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşlı Gençlik Merkezi ve Millet Kıraathanesi öğrenci velisi ve birebir vakitte kendisi de işitme engelli olan Avniye Arvas, “Çocuklarımıza işaret dili eğitimi veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Tahir Başkanımıza sesimiz olduğu için çok teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu