Haber

Kırklareli’ndeki ormanlık alan turizme kazandırılacak

“Alternatif Turizmin Maceralı Rotası: Korupark Projesi” kapsamında Kavaklı ilçesindeki ormanlık alan macera ve doğa sporları parkurları oluşturularak ziyarete açılacak.

Kırklareli Valiliği tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı 2023 Turizmi Geliştirme ve Çeşitlendirme Mali Güçlendirme Programı tarafından desteklenecek olan “Alternatif Turizmin Maceralı Rotası: Korupark Projesi”nin imza töreni düzenlendi.

Vali Birol Ekici’nin makamında düzenlenen törende Ekici ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin protokolü imzaladı.

Ekici, yaptığı konuşmada, proje kapsamında ormanlık alanı Korupark olarak spor turizmine kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Kırklareli Gençlik ve Sporİl Müdürlüğünün de proje ortağı olarak yer alacağını belirten Ekici, projenin uygulama süresinin 15 ay olarak belirlendiğini kaydetti.

Ekici, projenin yüzde 45’inin Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacağı 3 milyon 324 bin 365 lira maliyetle hayata geçirileceğini bildirdi.

“Kavaklı Korusu, Trakya’daki turizm hacmini artırarak 2013-2023 Turizm Master Planında belirlenen turizm koridorunda alternatif turizm potansiyeline sahiptir. Bu kapsamda Korupark olarak spor turizmi alanında geliştirmeyi hedefliyoruz. projede konsept macera ve doğa sporları oyun delegasyonu 3 farklı bölgede gerçekleştirilecek.7 oyundan oluşan kütüklerin ortasında ip parkuru, hamak köprü, sallanan lastik, dev basamak, mayın tarlası, tuzak halatları, yatay kütük köprü, örümcek ağı, tırmanma duvarı, kader atlama oyun alanları.” Etrafı güvenlik amaçlı çitle çevrilecektir. Gelen yerli ve yabancı turist sayısını sabit tutmak için turnikeler ve güvenlik kabinleri yapılacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu