Haber

Kılıçdaroğlu: Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar

ANKARA – CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, borsadaki gelişmelere dair toplumsal medya hesabından açıklama yaptı. Doları baskılamak maksadıyla gece saatlerinde kamu bankalarının birbirine “Dolar-TL” al sat süreci yaptığını belirten CHP önderi, benzeri süreçlerin borsada da olduğunu söz etti. Küçük yatırımcılara da açıklamasında seslenen CHP başkanı, “Maalesef avlanan siz olacaksınız” dedi.

CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamalar şu biçimde sıralandı:

BAY KEMAL ONLARI İZLİYOR: Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine Dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri kabahat, her şeyleri düzmece. Artık emsal bir hareketi borsada da görüyoruz. Aşikâr aracı kurumlar üzerinden birtakım şirketlerin pahasını bilerek şişiriyorlar. Farkında değiller fakat Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri cürümlerin hesabı sorulacak. Sonra ‘emir geldi, yaptım’ demek yok. Benden söylemesi.

KÜÇÜK YATIRIMCIYI SOYMAYA HAZIRLANIYORLAR: Küçük yatırımcıyı da uyarıyorum. Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz lakin asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş bedellerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız. Sizlere şişirilmiş fiyatlarla pay satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan daima pay satıp hissesini azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük ziyan görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar.

İZİLİYORUM, BİLİYORUM: SPK ve Borsa idaresi olup biteni görmüyor mu pekala? Görüyor. Vakti gelince onlar da hesap verecekler, bilerek müdahale etmedikleri için… İzliyorum, biliyorum. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu