Haber

Karsız alandan yükselen buhar merak konusu oldu

Karsız alandan yükselen buhar merak konusu oldu

SİVAS – Sivas’ın Hafik İlçesi’nde çevresi karla kaplı olmasına ve su buharı yükselmesine rağmen kar tutmayan geniş bir tarla merak konusu olurken, sahanın bilimsel olarak araştırılması istendi.

Sivas’ın Hafik ilçesi yakınlarındaki bir tarlada özellikle soğuk havalarda ve kış aylarında yükselen su buharı dikkat çekiyor. Sivas-Erzincan Karayolu üzerindeki geniş arazi, üzeri kalay ile kaplı olmasına rağmen üzerinde kar tutmuyor. Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, tarlanın altında termal kaynak olabileceğini belirterek, bilimsel olarak incelenmesini istedi.

Çetindağ, bölgenin bilimsel olarak incelenmesi gerektiğini belirterek, “Hafik mahallesi yakınlarında tarladan buhar çıkıyor, sanki alttan ısıtma var. Bunu gördük. Yer altından sıcak su çıkma ihtimali var. Yetkililerin orada bir çalışma yapıp denetlemesi gerekiyor. Böyle bir durum varsa Sivas’a muhtemelen ikinci bir termal su gelebilir. En kısa sürede o noktaya gidip bir değerlendirme yapacağız. Hem Sivas hem de Hafik ilçesine yakın bir yerde sıcak su rezervi olabilir. Şimdi dipten sıcak su geliyor gibi. Umarım yanılmayız” dedi. “Böyle bir durum söz konusu olursa çok mutlu oluruz. Yetkililer bu konuda gereğini yapacaktır” dedi.

lacin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu