Haber

Kaçak avcılara toplam 386 bin 689 lira para cezası

ANTALYA’da kaçak yaban keçisi avlayan 3 kişiye, Kars’ta 3 güvercin ve 1 kızıl atmaca avlayan 2 kaçak avcıya toplam 386 bin 689 lira para cezası kesildi.

Doğa Savunma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü 6’ncı Bölge Müdürlüğü Antalya Şube Müdürlüğü Finike Amirliği tarafından dün gerçekleştirilen av savunma denetim faaliyetlerinde, kaçak yaban keçisi avlayan 3 kişi yakalandı. Olayda ele geçirilen 1-2 yaşlı erkek yaban keçisine ait olduğu anlaşılan ete el konulurken, yivli tabanca işlenmek üzere jandarmaya teslim edildi. Kaçak avcılara 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle 28 bin 95 TL idari para cezası ve 1 yaban keçisi için 300 bin TL tazminat uygulandı.

Kars’ta iki kaçak avcıyı yakalayan denetim ekipleri, 3 güvercin ve 1 kızıl atmaca için 26 bin 500 TL tazminat ve 32 bin 94 TL idari para cezası olmak üzere toplam 58 bin 594 TL para cezası kesti. Avda kullanılan araca da kamuya devredilmek üzere el konuldu.

Sivas’ın Kangal ve Şarkışla ilçelerinde yakalanan 2 kaçak avcı, yasak avlanma esaslarına ve yollarına uymadan doğan ve doğan avladıkları için 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefet ettikleri için hakkında yasal işlem başlatıldı. 1 araba, 6 güvercin ve 1 yırtıcı kuşa el konuldu. 6 canlı güvercin ve 1 yırtıcı kuş doğaya bırakıldı.

haberguzelyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu