Haber

İzmir’de Restoranda Ölen Çocuğun Otopsi Raporu Hala Açıklanmadı

İzmir’de bir restoranda yemek yedikten sonra hayatını kaybeden ve ölüm nedeni ‘belirlenemeyen’ olarak kaydedilen 5 yaşındaki Ece Melisa’nın annesi Hasret Mercankaya (35), kanseri yendi. 649 gündür kızı Ece’nin otopsi raporunu beklediğini belirten Mercankaya, “Düşünün ki kanser gibi bir hastalığı yendim ama kızımın otopsi raporu hala çıkmadı.”

Belçika’dan tatil için Aydın’ın Didim ilçesindeki yazlıklarına gelen emlak danışmanı Cihan Mercankaya (38), eşi Hasret Mercankaya ve çocukları Ece Melisa Mercankaya ve Ege Mercankaya (5), Gaziemir’deki restoranda akşam yemeği yedi. 13 Nisan 2022’de İzmir’in ilçesinde. 4 kişilik aile, yemeğin ardından Didim’e döndü. Bir süre sonra Hasret Mercankaya ve çocukları hastalandı. Didim Devlet Hastanesi’ne defalarca başvuran anne ve 2 çocuğuna teşhis konulamadı. 17 Nisan’da Ece Melisa’nın durumu ağırlaşınca aile bireyleri tekrar aynı hastaneye başvurdu.

ÖLÜM NEDENİ ‘BELİRSİZ’

Durumları iyi olan Ece Melisa ve annesi Hasret Mercankaya Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne, Ege Mercankaya ise 1 gün sonra Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Hasret Mercankaya taburcu edilirken, kızı Ece Melisa ise kurtarılamadı. Ege Mercankaya, tedavisinin ardından 13 Haziran 2022’de taburcu edildi. Ece Melisa’nın ön otopsi raporunda ölüm nedeninin ‘belirlenemediği’ olarak kaydedildi. Ece Melisa’dan alınan örneklerle yapılan detaylı otopsi sonuçları henüz belli değil.

İYİ HABER GELDİ

Kızını kaybetmenin acısını yaşayan Hasret Mercankaya bu süreçte meme kanserine yakalandı. Tedavi için eşi ve oğluyla birlikte Belçika’ya dönen Hasret Mercankaya, ameliyatla sol memesini aldırdı. Ameliyat sonrası hem kalp yetmezliği hem de zatürre teşhisi konulan Hasret Mercankaya’dan son olarak müjdeli haber geldi. Kanseri yendiğini belirten Hasret Mercankaya, 649 gündür kızı Ece’nin otopsi raporunu beklediğini hatırlatarak, “Kanseri yendiğimi öğrendim. Kanser hücresi kalmadı. Bunu duyunca mutlu oldum.” Düşünün, kanser gibi bir hastalığı yendim ama kızımın otopsi raporu hala çıkmadı. Yeter artık kanseri yensem bile.” “Mutlu olamam” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu