Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da protesto edildi

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da protesto edildi.

Edirne’de Selimiye Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, Filistinliler için dua etti.

Türk bayrağı ve Filistin bayrağı taşıyan grup, İsrail ve ABD karşıtı sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği İl Başkan Yardımcısı Bilal Değirmendereli, İsrail’in bu akşam da Gazze’yi bombalamaya devam ettiğini söyledi.

Gazze’deki Müslümanların elektriği, suyu ve interneti kesilerek saldırı altında olduğunu belirten Değirmendereli, “Dünyanın gözü önünde bir soykırım yaşanıyor. Dünya şimdi müdahale etmezse ne zaman müdahale edecek? Soykırım ve İsrail’in Filistin’de tüm dünyanın gözü önünde işlediği insanlık suçu, vicdan sahibi herkese karşı işlenmiş bir suçtur.” “Sabrını yıprattı. İsrail her zamanki saldırılarını artırdı; okulları, hastaneleri bombalayarak, kadın ve çocukları öldürerek zulmünü sürdürüyor.” söz konusu.

Değirmendereli, her fırsatta insan haklarından bahseden Batılı ülkelerin, tüm dünyanın gözü önünde olan İsrail terörüne karşı asla ses çıkarmadığını belirtti.

Kırklareli

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto eden vatandaşlar Kırklareli’deki Anıt Kültür Parkı’nda toplandı.

Türk bayrağı ve Filistin bayrağı taşıyan grup, tekbir getirerek, “Kahrolsun İsrail”, “Kudüs bizimdir ve bizim kalacaktır” gibi sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Kırklareli Şubesi Üniversite Lideri İsmail İpek, Türk milletinin dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlumların yanında olduğunu söyledi.

Zulme karşı olmaya devam edeceklerini vurgulayan İpek, “7 Ekim’den bu yana her zaman olduğu gibi zulmün karşısında, mazlum kardeşlerimizin yanındayız. Zulme karşı attığımız her adımın, eylemimizin bizi yeniden canlandıracağını biliyoruz.” söz konusu.

Tekirdağ

Tekirdağ’da kent meydanında toplanan vatandaşlar, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti.

İHH Tekirdağ İnsani Yardım Derneği Lideri Süleyman Çalışkan, her zaman mazlumların yanında olduklarını söyledi.

Herkesi meydanlara davet eden Çalışkan, “Zalimin yanında olmadığınızı tek vücut halinde gösterin. Zulme karşı sessiz kalanlara meydanlardan haykırabiliriz. Herkesi davet ediyoruz. Bu bir protesto değil. Hangi ideoloji olursa olsun bebekler ölüyor.” dedi.

Konuşmanın ardından vatandaşlar dua etti ve Filistin lehine sloganlar attı.

atkaracalarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu