Haber

Harput Cup Tenis Turnuvası Elazığ’da Başladı

HARPUT Cup Tenis Turnuvası, farklı illerden 115 sporcunun katılımıyla Elazığ’da başladı.

gençlik ve Spor Bakanlık, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF), Valilik, Elazığ Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle kentte ilk kez düzenlenen turnuva kapsamında Harput İlçesi’nde kortej yürüyüşü düzenlendi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü. Sarahatun Mescidi Meydanı’nda devam eden programda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Halk oyunları grubunun sunduğu gösterinin ardından Vali Ömer Toraman ile TTF Başkanı Cengiz Durmuş gösteri maçı yaptı. Açılış törenine Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Demirdağ, antrenörler ve sporcular katıldı.

Vali Toraman, turnuvanın açılışında yaptığı konuşmada, Elazığ’ın son zamanların en büyük spor yatırımlarını aldığını söyledi. Asıl meselenin müesseseyi genişletmek, sporcu sayısını artırmak, ülkeler arasında sporun her branşında yetenekleri ölçüsünde mücadele edecek sporcular yetiştirmek olduğuna işaret eden Toraman, “Sporcular özellikle milli temsilcimizdir. uluslararası yarışmalarda bayrağımızı dalgalandıran gurur kaynaklarımız. Elazığ’da ilk kez bir tenis turnuvasına ev sahipliği yapmaktan da mutluluk duyuyoruz.”

TFF Lideri Cengiz Durmuş da Elazığ’da ilk kez tenis turnuvası düzenlediklerini belirterek, “Türkiye’nin her yerinde çok yetenekli gençlerimiz var. İmkan verilirse gençlerimize ulaşılır, gerçek eğitim verilir.” ve planlama yapılabilir bu gençler dünyanın en uygunu olmaya adaydır.Kuruluş noktasında gittiğim her ilde ve ilçede spor merkezleri başta olmak üzere.Davullu ve kornalı tenis oynuyoruz, dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu