Haber

Güney Kore, Nijer’deki Darbe Nedeniyle Vatandaşlara Ayrılmayı Önerdi

Güney Kore, askeri darbenin neden olduğu güvenlik endişeleri nedeniyle vatandaşlarına Nijer’i terk etmelerini tavsiye etti.

Yonhap’ın haberine göre Dışişleri Bakanlığı, Nijer’deki tüm bölgeler için seyahat danışmanlığını 3 seviyeye yükselttiğini duyurdu ve bu da vatandaşlarına ülkeyi “hemen terk etmelerini” şiddetle tavsiye ediyor.

Bakanlık, ülkedeki bazı sınır bölgeleri ve havalimanlarının kapatıldığını, başkent Niamey’de kundaklama ve yağma olaylarının bildirildiğini duyurdu.

Nijer’e seyahat etmeyi planlayanların seyahatlerini iptal etmeyi veya ertelemeyi düşünmeleri istendiğinde, ülkedeki durumun yakından izleneceği ve gerekirse daha fazla seyahat düzenlemesinin değerlendirileceği belirtildi.

Nijer’de darbe

Cumhurbaşkanı Mohammad Bazum, 26 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı unsurları tarafından gözaltına alındı ​​ve o akşam ordu, iktidarı ele geçirdiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı General Omar Tchiani, 28 Temmuz’da Ulusal Vatan Savunma Kurulu (CNSP) adlı cuntanın liderliğini üstlendiğini ve geçiş hükümetinin başına geçtiğini duyurdu.

ahmetliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu