İş

Gram altın 2 bin 12 liradan işlem görüyor

Dün altının ons fiyatındaki artışa paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,03 artışla 2 bin 4 liradan tamamladı.

Yeni güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.20 itibarıyla yüzde 0,4 artışla 2 bin 12 liraya yükseldi. Bire bir dakikaların prestijiyle çeyrek altın 3 bin 370 liraya, cumhuriyet altını ise 13 bin 730 liraya satıldı.

Altının ons fiyatı şu anda yüzde 0,3 değer artışıyla 2 bin 56 dolar seviyesinde dengelendi.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) beklenenden daha geç politika faizi indirimine başlayabileceği ihtimalinin emtia fiyatlarını etkilediğini belirterek, ABD’de bugün açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinin odak noktası haline geldiğini belirtti. yatırımcılar.

ABD’de açıklanan makroekonomik veriler karışık sinyaller vermeye devam ederken, para piyasalarında Fed’in Mart ayında faiz indirimine başlayabileceği yönündeki tahminler yüzde 35 seviyesinde.

Ülkede ilk kez işsizlik maaşına başvuranların sayısı beklentileri aşarak 224 bine yükseldi. ABD’de tarım dışı işgücü verimliliği geçen yılın son çeyreğinde yüzde 3,2 ile beklentilerin üzerinde arttı önceki çeyreğe kıyasla.

Oynaklığın artması muhtemel

Analistler, piyasalarda tarım dışı istihdamın Ocak ayında 185 bin kişi artacağının beklendiğini, bilgilerin açıklanmasıyla birlikte piyasalarda oynaklığın artmasının muhtemel olduğunu belirtti.

Tahvil piyasalarında alım eğilimi üst üste dördüncü işlem gününde de devam ederken analistler, dün ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki 10 baz puanlık düşüşün, işsizlik maaşı başvurularındaki artışın yavaşlama sinyali vermiş olabileceği ihtimalinden kaynaklandığını kaydetti. istihdam piyasasında.

Altının ons fiyatı tahvil faizlerindeki düşüşün desteğiyle 2 Ocak’tan bu yana en yüksek kapanışı olan 2.055 dolara ulaştı.

Analistler, bugün ülkede bilgi gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD’deki istihdam raporu, Michigan Üniversitesi tüketici inanç endeksi ve fabrika siparişleri verilerinin takip edileceğini, teknik açıdan ise 2 bin Altının ons fiyatında 70 ve 2 bin 80 dolar seviyeleri direnç ve 2 bin 80 dolar seviyelerinde bulunuyor. 40 dolar ve 2.030 dolar seviyelerinin destek konumunda olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu