Haber

Gazeteci Süleyman Özışık son yolculuğuna uğurlandı

Süleyman Özışık için Ataşehir’deki Mimar Sinan Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Özışık’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.

Törende taziyelerini Süleyman Özışık’ın eşi Serpil Özışık, annesi Cemile Özışık, kardeşleri Haydi ve Baki Özışık karşıladı.

“EN KÜÇÜK KENDİMİZİ KAYBEDİYORUZ”

Hadi Özışık, cenaze namazı öncesi gazetecilere yaşadıkları acının tarif edilemez olduğunu söyledi. 7 kardeşiz, 6 kardeşiz, en küçüğümüzü kaybettik. Süleyman çok gururluydu. Hasta olduğunu kardeşlerine bile haber vermeden, ‘Aman onlara yük olmayayım’ dedi. bize bir şey yansıtamayacak kadar gururluydu.dedi.

“ALLAH İSTEDİ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tedavi sürecindeki çabalarına işaret eden Özışık, ” Süleyman’ın hastalığı süresince ilgili öğretmenler, hemşireler ve tüm ekip aile oldu. Biz ne kadar bu acıyı çekiyorsak, bugün onlar da birebir acı içindeler, üzülüyorlar. O bizim ruhumuz, yoldaşımızdı. Kurbanı olduğum Allah böyle istedi. Allah rahmet eylesin.” sözlerini kullandı.

Süleyman Özışık, ikindi namazının ardından Kocatepe Mezarlığı’na defnedildi.

SÜLEYMAN ÖZIŞIK KİMDİR?

1 Mart 1971’de Iğdır’da doğan Özışık, Kars’ta okuduktan sonra İstanbul’a gelerek çalışmaya başladı.

Özışık, medya dünyasına Akşam gazetesinde stajyer olarak girdi. Daha sonra 7 yıl Milliyet gazetesinde çalışan Özışık, gazeteci kardeşi Haydi Özışık ile bir araya geldi. internethaber.comadlı bir haber sitesi kurdu.

2005 yılında” sonsayfa.com“” haber sitesini benim için bir e-gazete platformuna çeviren Özışık, Internethaber ve Türkiye gazetelerinde köşe yazarlığı, televizyon kanallarında yorumculuk yaptı.

Süleyman Özışık, 2023 yılı başında teşhis konulan kanser hastalığına yenik düşerek 5 Ağustos 2023 Cumartesi günü hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu