Haber

Gazeteci Merdan Yanardağ hakkında soruşturma başlatıldı

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine iki gün kala İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Tele 1 TV Genel Yayın YönetmeniMillet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast düzenlemek amacıyla Türkiye’ye giren bir grubun yaptığı paylaşım nedeniyle Merdan Yanardağ hakkında soruşturma başlatıldığını ve bu çerçevede açıklama yapması için çağrıldığını açıkladı.

Tele 1 TV Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, dün gece geç saatlerde sosyal medya hesabından Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast planlandığı iddiasını gündeme getirdi.

Yanardağ yaptığı paylaşımda, “Türkiye’nin siyasi ve sosyal hayatını derinden etkileyecek değerli bir olayı geç de olsa kamuoyuyla paylaşmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kaynağıma güvendim… Suikast yapacak bir grup.” Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gürcistan’dan Türkiye’ye geleceği bildirildi.” dedi.

Yanardağ, suikast girişiminin bugün Samsun’da yapılacak mitingde gerçekleşeceğinin iddia edildiğini bildirdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu sabah Merdan Yanardağ hakkında görevi nedeniyle re’sen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Savcılığın paylaştığı bilgiye göre, Yanardağ hakkında “aldatıcı bilgi yaymak” suçundan soruşturma başlatıldı ve “şüpheli” sıfatıyla ifadesi alınmak üzere savcılığa çağrıldı.

ANKA / SSB, JD

calajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu