Haber

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Sağlık Hareketi’ Semineri

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) ile Acıbadem Eskişehir Hastanesi arasında “Sağlık İçin Harekete Geçin” konulu seminer düzenlendi. Etkinlik kapsamında 21 Mayıs Pazar günü Osmangazi. SporVatandaşların da katılımıyla sahada sağlık yürüyüşü de yapılacak.

EBB’nin vatandaşları bilinçlendirme çalışmaları kapsamında Acıbadem Eskişehir Hastanesi ile birlikte düzenlediği “Sağlık Farkındalık Seminerleri” serisinin “Sağlık İçin Harekete Geç” başlıklı beşinci semineri tamamlandı.

EBB Turgut Özakman Sahnesi’nde gerçekleştirilen seminerin moderatörlüğünü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Daire Başkanı Dr. Erdal Yavuz yaptı. Seminerde, Acıbadem Eskişehir Hastanesi hekimleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Recep Kurnaz “Kemik ve Eklem Sağlığı”, Beyin ve Sınır Cerrahisi Uzmanı Uzm. Alper Alabulut “Omurga Sağlığı”, Beslenme ve Diyet Uzmanı Hande Soydemir “Hareket ve Beslenme”, Büyükşehir Belediyesi Spor Uzmanı Kondisyoner Tolga Erol “Yaşam Boyu Aktivite ve Egzersiz” konulu sunum ve konuşmalar yaptı.

Sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin ve aktif bir yaşam tarzına sahip olmanın önemine vurgu yapan uzmanlar, bu konuda öneri ve uyarılarda bulundu. Vatandaşların sorularına yanıt bulduğu seminer, karşılıklı soru-cevap bölümüyle tamamlandı.

Seminer sonunda EBB Çevre Koruma ve Denetim Daire Başkanı Dr. Erdal Yavuz, Doç. Recep Kurnaz, Dr. Alper Alabulut, Uzm. aynen Hande Soydemir ve Kondisyoner Tolga Erol’a seminere katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Seminerin devamı niteliğindeki “Sağlığa Yürüyüş” etkinliğine de davette bulunan yetkililer, “21 Mayıs Pazar günü saat 13.00’te Osmangazi Spor Sahası’nda hep birlikte yürüyeceğiz. Her yaştan vatandaşımızı bekliyoruz. bu anlamlı ve sağlıklı yürüyüşe.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu