Haber

Erkan Baş: “AKP Düzenini Devirmek İçin Seçimlerde Oy Kullanmayan 7 Milyon Vatandaşı Sandıklara Çağırıyoruz.

türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Twitter hesabından “Seçimlerde oy kullanmayacak 7 milyon arkadaşım. senin için birkaç sözüm var. sadece iki dakika”. Görüntüde Baş, “AKP düzenini yıkmak için seçimlerde oy kullanmayan 7 milyon vatandaşımızı sandığa çağırıyoruz. Abi seni çok iyi anlıyoruz. Kalmak istiyorsun. Ama bugün değil.” o gün.Çünkü bu seçim,o seçim.Muhtemelen ilk defa oy vereceğiniz seçim… 7 milyon kişiden birisiniz.Türkiye’nin üçüncü büyük partisisiniz.Eğer olsaydı her şey farklı olurdu. 14 Mayıs sabahı kendin için, hepimiz için uyan ve o sarayı başlarının üstüne birlikte yıkalım.”

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, bugün Twitter hesabından yayınladığı video ile seçimlerde oy kullanmak istemeyen 7 milyon vatandaşa seslendi. Asli seçimlerde oy kullanmayan vatandaşları sandığa çağırarak Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir, TİP’e bir oy istedi.

Baş dedi ki:

“SEÇİMLERDE OY KULLANMAYAN 7 MİLYON VATANDAŞIMIZI AKP SİSTEMİNİ YOK ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ”

“Türkiye tarihi bir seçime gidiyor. Bu seçimde vereceğiniz iki oyla Türkiye’yi aydınlık, adil ve umutlu yarınlara, ikinci yüzyıla taşıyacaksınız. Kılıçdaroğlu’na bir oy, TİP’e bir oy vereceğiz. güçlü bir parlamento TİP olarak her zaman görevimizdir.” Sorumluluğumuzun farkına vardık. Halkın bütün kazanımlarını, demokrasiyi, adaleti yok eden AKP’ye halkımızdan aldığımız güçle Meclis’te, sokakta direndik. Halkın sesi olduk. 2023 Seçimleri öncesi misyonumuzu bilinciyle bir davet yapmak istiyoruz. Milyonlarca vatandaşı AKP sistemini devirmek için sandığa çağırıyoruz.

“BU SEÇİM BELKİ DE İLK KEZ OY VERECEĞİNİZ SEÇİM”

Abi seni çok iyi anlıyoruz Düzenden bıktınız. Sistemden bıktım. Her şeyi talan eden, umudunuzu tüketen, sizi hayalsiz ve gerçeksiz bırakan tüm bu çürümüş sistemin dışında kalmak istiyorsunuz. Ama bugün o gün değil. Çünkü bu seçim o seçimdir. Bu seçim muhtemelen ilk kez oy vereceğiniz seçim olacak. Oy vererek sizi yok sayan sistemi yok etme fırsatı yakaladığınız seçimdir. Bu, çevrenizdeki herkesi memnun edecek bir şeyler yapacağınız seçimdir. Yarın gururla hatırlayacağınız seçim bu.

“7 MİLYON İNSANDAN BİRİSİNİZ. TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ PARTİSİSİNİZ”

7 milyon kişiden birisiniz. Türkiye’nin üçüncü büyük partisisiniz. Eğer istersen, her şey farklı olacak. Sen istersen her şey değişir. Bu tarihi fırsat sizin elinizde. O gün geldiğinde her şey olabilir. Hasta olabilirsin, bir işin olabilir. Talihsizlik sonucu sandık başına gitmeniz çok zor olabilir. O gün şansa başkaldırmanın, sandığa gitmek için her şeyi yapmanın günüdür.

“14 Mayıs sabahı kendin için, hepimiz için uyan, ayağa kalk ve o sarayı birlikte yıkayalım”

Sizden ricam, lütfen o gün önünüze çıkabilecek tüm engellere hazırlıklı olun. Kendine dikkat et. Olası aksaklıkları önlemeye çalışın ve hazır olun. 14 Mayıs sabahı kendin için, hepimiz için uyan, ayağa kalk ve o sarayı başlarının üstüne birlikte yıkalım. Eğer varsan, bir geleceğimiz var.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu