Haber

Diyarbakır’da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Diyarbakır Vilayet Temsilciliğince, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” hasebiyle açıklama yapıldı.

KADEM Diyarbakır Vilayet Temsilci Yardımcısı Sevil Soysal Maral, temsilcilikte bir ortaya geldiği bayanlarla “Israrlı takip bir şiddet türüdür ve suçtur” iletisinin yer aldığı tarifim sinemasını izledi.

Maral, daha sonra yaptığı açıklamada, derneklerinin tüm dünyada varlığını sürdüren bayana yönelik şiddete karşı hassaslığı artırmak emeliyle düzenlediği kampanyalara bir yenisini eklediğini belirtti.

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nü de içeren haftada başlatılan kampanyanın temasının “ısrarlı takip” olduğunu belirten Maral, derneğin kampanyayı evvelki yıllarda olduğu üzere zarurî yayın kapsamındaki bir kamu spotu ile başlattığını söyledi.

Maral, şöyle konuştu:

“Israrlı takip bir şiddet türü ve suçtur, mesajının verildiği kamu spotunda, ısrarlı takibin bu yıl, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda suç olarak kabul edildiği hatırlatılıyor ve bu konuda toplumda bir farkındalık yaratmak hedefleniyor. Faillere, ısrarlı takip sırasında suç işledikleri, mağdurlara ise Yasaya Tutun sloganı ile ısrarlı takibe uğradıkları zaman yasaların yanlarında olduğu hatırlatılıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu