Haber

Dikmece’de direnen köylüler kesildi: 7 gözaltı

Hatay’ın Dikmece ilçesinde tarım arazileri ve zeytinliklerin kamulaştırılmasına karşı topraklarını savunan köylülere jandarma coplarla saldırdı. Müdahale sırasında köylüler jandarmaya “vurmayın” diye bağırırken, çıkan arbedede bazı köylüler yaralandı, bazıları bayıldı. 7 kişi gözaltına alındı.

ANKA’nın haberine göre, bugün jandarma eşliğinde köylülerin kamulaştırılan arazilerine iş makineleri girdi. Köylüler yerlerinde toplanarak iş makinelerini engellemeye çalıştı. Jandarma, iş makinelerinin çalıştığı arazilere köylülerin geçişine izin vermedi. Jandarma, arazilerine geçmek isteyen köylülerin üzerine cop ve biber gazı sıktı.

Jandarmanın müdahalesi sonrası köylüler arazinin bir bölümünde toplandı. Bir köylü açıklama yaptı: “Arkadaşlarımız gözaltına alındı. Onlar için buradayız. Gözaltına alınan Dikmece köylüleri serbest bırakılana kadar buradayız. Ya arkadaşlarımızı bırakacaklar ya da hepimizi alacaklar. ‘Bu zeytinlikleri vermeyeceğiz’ dedik. Arkadaşlarımızı aldılar, onları vermeyeceğiz. Ya arkadaşlarımız buraya getirilecek ya da hepimizi alacaklar” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu