Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alevi-Bektaşi Kültürü ve Cemevi Başkanlığı’na Ali Arif Özeybek’i atadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre; 9 Kasım 2022’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na Ali Arif Özeybek atandı.

Vakıflar, Gençlik ve Sosyal Hizmetler Genel Müdürü SporSinan Aksu, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu.

TKİ VE TTK RANDEVULARI

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürlüğü boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine Mustafa Mert Ayaz, TKİ Genel Müdürlüğü boşalan Yönetim Kurulu Üyeliklerine Muharrem Kiraz ve Muhammet Safa Topuz atandı. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK).

Türkiye Elektrik İletim Genel Müdürlüğü’nde boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine Süleyman Önel atandı.

BAKANLIĞA İLİŞKİN 4 ATAMA KARARI

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcılığına Hatice Dilek Karakuzu, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Tamer Erdoğan, Yalova İl Başkanlığına Ziya Karatekin atandı. Kültür ve Turizm Müdürlüğü.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne Mustafa Gelen atanırken, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Cemal Özdemir atandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bolu İl Müdürü Bekir Koçyiğit görevden alındı, yerine Cemal Keskin atandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde açık olan Aliağa Bölge Liman Başkanlığına Burak Bulut, Ambarlı Bölge Liman Başkanlığına Muhammed Ali Card, Antalya Bölge Liman Başkanlığına Muhammet Alper Keçeli, Bandırma Bölge Liman Başkanlığına Kürşad Ayyıldız, Bodrum Bölge Liman Başkanlığına Tuncay Aydın, Ceyhan Bölge Liman Başkanlığı Eray Aykanat, Çanakkale Bölge Liman Başkanlığı Mehmet Kürşat Biçici, Gemlik Bölge Liman Başkanlığı Bora Ayper, İskenderun Bölge Liman Başkanlığı Erdoğan Bayram, İstanbul Bölge Liman Başkanlığı Mustafa Kıran, Ünal Hakan Atalan, İzmir Bölge Liman Başkanlığı, Bülent Taşdemir Karadeniz Ereğli Bölge Liman Başkanlığına Erol Ekmekci, Kocaeli Bölge Liman Başkanlığına Erol Ekmekci, Samsun Bölge Liman Başkanlığına Muhammet Özçelik, Tekirdağ Bölge Liman Başkanlığına İrfan Kızıltaş, Liman Başkanlığına Yalova Bölgesi Deniz Kaya, Zonguldak Bölge Başkanlığına Ahmet Mert atandı. Liman Başkanı.

ALİ ARİF ÖZZEYBEK KİMDİR?

1988 Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1991 yılında Amerika’da İmplant Eğitimi aldı.

1996 yılında Teksas Üniversitesi Periodontoloji bölüm başkanı Prof. Dr. Roland Meffert ile birlikte ICOI Meffert İmplant Enstitüsünü kurmuştur.

1995 yılında Dr. Özeybek Texas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile Roland Meffert İmplant Enstitüsü’nün ortasında bilimsel kültür değişim programı anlaşması imzaladı.

1998 yılında Flash TV’de altı ay boyunca haftada bir saat canlı yayınlanan sağlık programı yaptı.

1997 yılında Junior Chamber ve Hürriyet gazetesi işbirliğiyle düzenlenen Yılın En Başarılı Gençleri yarışmasında “Bilimsel Liderlik” kategorisinde Türkiye’nin en başarılı genci seçildi ve dünyanın en başarılı gençleri arasında Türkiye’yi temsil etti. yarışma.

2010 yılında ICOI Avrupa Kongresi ve 2014 yılında Dünya Kongresi başkanlığı yapmıştır. 2009-2014 yılları arasında ICOI’nin İmplant Diş Hekimliği Dergisi’nde Editöryel İnceleme Kurulu’nda görev almıştır.

2004 yılında akademisyenler, siyaset bilimciler ile birlikte Geleceğin Bilimi Derneği’ni kurdu ve derneğin başkanlığını üstlendi.

2011-2016 yıllarında ICOI’nin (Uluslararası Oral İmplantolog Kongresi) THE AMBASSADORS CIRCLE (Uluslararası Eğitim Görevlisi) misyonunu yürütmüştür.

Ali Arif Özeybek evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu