Haber

Çin, Suriye’ye 3 bin 500 ton tahıl bağışladı

ŞAM, 12 Haziran (Xinhua) — Çin, savaşın harap ettiği Suriye’nin 6 Şubat’taki büyük şoklardan kurtulmasına yardımcı olmak için Pazar günü ülkeye 3.500 tondan fazla tahıl bağışladı.

Suriye Arap Kızılayı (SARC) Lideri Khaled Hboubati ve Çin’in Suriye Büyükelçisi Shi Hongwei, SARC’ın Şam’daki karargahında düzenlenen 2 bin 336 ton buğday ve 1 bin 180 ton pirinç sevkiyatı için düzenlenen devir teslim törenine katıldı.

Hboubati törende yaptığı konuşmada, özellikle kuzey ve batı kesimlerde büyük hasara yol açan ve on binlerce insanı yerinden eden depremlerin ardından ülkede yaşanan insani kriz sırasında yardım sağlayan Çin’e, Suriye halkına ve SARC adına teşekkür etti. insanlar.

Shi, gazetecilere Çin’in Suriye’ye insani yardım sağlamaya devam edeceğini ve ülkenin yeniden inşa sürecinin bir parçası olacağını söyledi.

Büyükelçi, Suriye halkının depremin etkilerini bir an önce atlatması temennisini dile getirdi.

6 Şubat’ta Türkiye’yi ve komşu Suriye’yi vuran güçlü depremlerden bu yana Çin, her iki ülkeye de aktif olarak yardım ediyor.

Çin, Şubat ayında Suriye’ye 80 ton tıbbi malzeme ve çadır, battaniye, giysi ve yiyecek gibi diğer eserleri içeren iki yardım sevkiyatı gönderdi. Çin ayrıca Mayıs ayında Suriye’ye 225 prefabrik ev bağışladı.

haber-kestel.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu