Haber

CHP’den Hatay çağrısı: Tüm seçmenleri CHP’de buluşmaya davet ediyoruz

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekilleri Nermin Yıldırım Kara ve Mehmet Güzelmansur, Hatay Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş’ın adaylığının belirlenmesi sürecinde yaşanan tartışmaların geride kaldığını söyledi.

‘HATAY’DA KAZANMAYA ÇOK YAKINIZ’

Hatay’da kazanmaya çok yakın olduklarını ifade eden Kara, “Lütfü Bey’le ilgili adaylık sürecinde ismi belirlenirken bazı tartışmalar oldu ama bu tartışmaların hepsi geride kaldı. Şu anda Hatay’da hiçbir sıkıntı yok. Sahada yaklaşım çok olumlu” dedi.

‘ZAN’IN ADAYLIĞINI TEHLİKE OLARAK GÖRMÜYORDUK’

TİP’in geri çektiği Hatay adayı Gökhan Zan’la ilgili gelişmeleri basından izlediklerini belirten Kara, “Gökhan Bey ile ilgili gelişmeler bizim dışımızda seyrediyor. Hakkında çıkan haberler iddiadır. Elbette biz de takip ediyoruz. Ama şunu söylemek lazım; aday olarak partisi tarafından çekilmeden önce de Gökhan Zan’ın adaylığını biz tehlike olarak görmüyorduk” diye konuştu. Kara, “Gökhan Zan olayı bizim dışımızda ve biz işimize gücümüze bakıyoruz” dedi.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİNDEN SONRA HATAYLILAR CHP’DE BİRLEŞMEYE BAŞLADI’

Zan’la ilgili gelişmeler yaşanmadan önce de Hataylıların CHP’de birleşmeye başladıklarına dikkat çeken Kara, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Oy varsa hizmet var, oy yoksa hizmet yok’ sözleri burada hala unutulmadı. Herkes hala şaşkınlık içinde. Sadece CHP seçmeni de değil, AK Parti seçmeni de şaşkınlık içinde” ifadelerini kullandı.

TÜM SEÇMENLER CHP’DE BİRLEŞMELİ

TİP seçmenleri dahil tüm Hatay seçmenlerine çağrıda bulunan Kara, “Sadece TİP’e değil AK Parti seçmenine de, MHP seçmenine de çağrıda bulunuyoruz; CHP’de birleşelim. Atatürk’ün bize emanet ettiği bu toprakları korumak adına CHP’de birleşmek doğru olacaktır” dedi.

‘HATAY’DA ÖNDEYİZ, DEFNE’DE SAMANDAĞ’DA BİLE COŞKU VAR’

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur da CHP için Hatay’da hiçbir sıkıntı olmadığını belirtti ve şöyle konuştu:
“Hatay’da zaten hiçbir sıkıntı yoktu. Ulusal basın yarattı sıkıntıyı, ulusal basın Lütfü Bey’i ötekileştirmek istedi. Saha çalışmaları da çok iyi gidiyor bugün. Şu anda öndeyiz. Samandağ’da, Defne’de bile çok büyük bir coşkuyla karşılıyor halkımız.”

‘BİZ İŞİMİZE BAKIYORUZ’

Gökhan Zan’la ilgili yorum yapmak istemediğini ifade eden Güzelmansur, “Biz kendi işimize bakıyoruz ve kazanacağız” dedi.

YAYMAN: HATAY’I TÜM BU SIKINTILARDAN KURTARACAĞIZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da “Gökhan Zan ile de Lütfü Savaş ile de ilgilenmiyoruz. Kendi gündemimize bağlıyız. Hatay’ı tüm bu sıkıntılardan kurtaracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu