Haber

Canlı yayın yapıyoruz! Seçim sonrası sessizliğe bürünen İYİ Parti cephesinden açıklama yapıldı.

Pazar günü Türkiye’de sandık başına giderken, genel milletvekili seçimleri tamamlandı ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci celseye bırakıldı. İlk yarışta Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yakın takipçisi Kemal Kılıçdaroğlu’nun birkaç puan önündeydi.

İYİ PARTİ 3 GÜN SONRA İLK AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu 2. tıp eğitimine hızla başlarken, Millet İttifakı ortakları da desteklerini birbiri ardına paylaştı. Ancak GEZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in 3 gün sessiz kalması dikkat çekti. İYİ Parti cephesinden Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu kameralar önünde açıklamalarda bulundu. Zorlu, “Cumhurbaşkanlığı seçiminin kazananı yok. 28 Mayıs yeni bir bakış açısı, yeni bir değerlendirme yapılacak. oy olacak. Milletimizin Cumhur İttifakı’nın salt çoğunluğunun üzerinde milletvekili sayısına ulaştığını görüyoruz. İstediğimiz oy oranına ulaşamasak da oylarımızı koruduğumuz görülüyor. Yol haritamızı kapsamlı bir şekilde belirleyeceğiz” dedi.

“KILIÇDAROĞLU İÇİN GÜÇLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Zorlu açıklamalarına şöyle devam etti: “Önümüzdeki 11 günlük süreçte Cumhurbaşkanlığı seçimine odaklanacağız. 2’nci tıp seçimini de Millet İttifakı kazanacak. Parti olarak önümüzdeki yerel yönetimler seçiminin hazırlıklarına başlayacağız.” 10 ay sonra yerine var gücüyle çalışmaya devam edecek.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu