Haber

Bursa Mudanya, Kumyaka için hayvan barınağına ön izni aldı

BURSA (İGFA) – Mudanya’nın kırsal mahallelerinden Kumayaka’da Göktepe Mevkii’nde bulunan 13 bin metrekarelik alanda Mudanya Belediyesi’nin planladığı ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Barınak’ projesi ile ilgili bir kurumdan daha ön müsaadesi aldı.

Söz konusu alan için daha evvel Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile DSİ Müdürlüğü’nden gelen uygunluk yazısı ardından Tarım ve Orman Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü’nden de olumlu görüş geldi.

Mudanya’nın kırsal mahallelerinden Yaylacık, Çepni ve Nilüfer köy sınırları içerisindeki arazilerde yapılması için izin yazısı yazıldığı anacak ‘uygunluk’ alamadıklarını belirten Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz, ikinci hizmet devrindeki vaatlerinden biri olan barınak projesini bir an evvel hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi. Lider Türkyılmaz, alanla ilgili ön müsaadesi aldıklarını belirterek, “Şimdi kesin iznin alınması için atmamız gereken plan değişikliği adımlar var. Tüm yasal işlemleri kısa sürede gerçekleştirecek, ardından da projemizin startını vereceğiz. Oluşturulacak merkezde minik dostlara tedavi, ameliyat, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerinin yanı sıra konforlu bir konaklama hizmeti sunmak istiyoruz. Sadece Mudanyalıların değil, tüm Bursa’dan da hayvanseverlerin ziyaret edebileceği alan oluşturacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu